Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Türk Lirası ile Avalanche (AVAX) alım satımı Felixo’da başladı

Türk kripto para yatırımcı ve trader'larının yoğun ilgi gösterdiği AVAX, Felixo ile birlikte artık Türk Lirası'yla alınıp satılabiliyor.

avax avalanche

Ava Labs kurucusu ve Türk bilgisayar bilimci Emin Gün Sirer’in Blockchain projesi Avalanche’ın AVAX token’ı Binance, OKEx ve Huobi gibi kripto para borsalarında listelenmesinin hemen ardından Felixo’ya da geldi.

Felixo ile birlikte Türk kripto para yatırımcı ve trader’larının yoğun ilgi gösterdiği AVAX, artık Türk Lirası’yla alınıp satılabiliyor. Felixo ayrıca, AVAX’ı listelemeye başlayan ilk yerli kripto para borsası oldu.

AVAX, haberin yayına girdiği dakikalarda borsa üzerinde 34 TL’den el değiştiriyor.

Avalanche ile ilgili çalışmalar, 2018 yılından bu yana sürüyor. Projeyi geliştiren ve devam ettiren Ava Labs, 2019 yılında risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan dahil olmak üzere çeşitli saygın yatırımcılardan 6 milyon dolar yatırım almıştı. Daha sonra 2020 yılında Galaxy Digital, Bitmain ve diğer birçok katılımcıdan özel token satışı yoluyla 12 milyon dolar elde eden Ava Labs, halka açık token satışını ise Temmuz ayında yapmıştı. Bu satışa ilgi yoğundu. Satış için ayrılan 72 milyon AVAX’ın tamamı, 100 ayrı ülkeden katılımla 4.5 saatten daha az bir sürede tamamlanmıştı.

Felixo hakkında

Felixo, 2018 yılında Microsoft MVP ünvanlarına sahip BT Akademi kurucuları Sefer Algan ve Oğuz Yağmur tarafından kuruldu. Borsa, hizmet verdiği iki yıl boyunca kripto para borsası endüstrisinde sayısız kullanıcı dostu ürün geliştirdi. Felixo, hızlı ve komisyonsuz transfer sistemi FIP, kripto çek yazma imkanı sağlayan Felink gibi kripto paraların ödeme sistemlerini geliştirme çabalarının yanı sıra düşük komisyon oranları, referans sistemi, airdrop kampanyalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. FLX adında bir kripto parası olan borsa, FLX marj ticareti ve FLX coin kiralama gibi alışılagelmişin dışında hizmetler sunmayı sürdürüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl