Floki Inu (FLOKI), Londra metrosunda görüldü

Bitcoin'deki fiyat artışı Dogecoin'den esinlenerek yaratılan bazı fenomen coin'lerde de ciddi fiyat artışlarını getirirken, projelerin isimleri artık büyük şehirlerde reklam panolarında yer almaya başladı. Bu token'lardan biri olan Floki Inu'nun Londra metrosundaki reklamları da şaşkınlık yarattı.

Fenomen coin’lerdeki Elon Musk etkisi, 2021 başındaki seviyesinde olmasa da hala devam ediyor. Hem Dogecoin hem de Elon Musk’ın Shiba Inu cinsi köpeğinin adından esinlenerek çıkarılan “bol sıfırlı” coin’ler, kripto para topluluğunun önemli bir bölümünün de ilgisini çekiyor.

Köpek ve Musk temalı coin’lere büyük ilgi

Bilindiği üzere özellikle geçen sene Elon Musk’ın Dogecoin’e verdiği destekten sonra fenomen kripto paranın yükselişi birçok başka Dogecoin ve köpek temalı kripto paranın da ilgi görmesine neden olmuştu. Başta Shiba Inu (SHIB) gibi paralardaki ciddi yükselişler, diğer Musk ve “köpek” odaklı paralara olan ilgiyi kat be kat artırmıştı. Örnek olarak, Shiba Inu‘da son haftalarda çok ciddi bir yükseliş yaşanırken ünlü coin, tarihinin en yüksek seviyesi olan 0,00005806 dolara da bugün ulaştı.

Londra metrosunda Floki Inu

İşte o coin’lerden biri olan Flokı Inu’ nun reklamları da dünyanın en önemli kentlerinden biri olan Londra’daki otobüs ve metro duraklarında görüldü. Pankart, tabela ve duvar yazılarındaki reklamlarda “Dogecoin’i kaçırdıysanız Floki Inu alın” yazıyor. Kripto paranın yaratıcıları da Eylül ayında Londra ve Los Angeles’ın dahil olduğu bazı şehirlerde pazarlama atağına geçeceklerini belirtmişlerdi.

Reklam kurumundan yasak gelebilir

Son dönemde kripto paralara ve borsalarına karşı sert bir tavır takınan İngiltere’de ise reklamları denetlemekten sorumlu olan Reklam Standartları Kurumu’nun (ASA) Floki Inu reklamlarına nasıl tepki vereceği bilinmiyor. Hatırlanacağı üzere ASA, kripto para borsası Luno’nun “Eğer Bitcoin’i yeraltında görüyorsanız, şimdi alım zamanı” yazan metro ve otobüs duraklarındaki reklamlarını değiştirmesini istemişti. Luno reklamları kısa süre içinde kaldırılmıştı. Regülasyon kurumunun aynı tavrı Floki Inu için de alıp almayacağı merak konusu…

Temmuz ayında piyasaya çıkan ve şu anki fiyatı 0.000058 dolar olan FLOKI, 13 Ekim tarihinde 0.000081 dolar ile en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl