Fidelity yöneticisi Timmer: Bitcoin bu seviyelerde çok ucuz

Küresel yatırım devi Fidelity'nin global makro finans yöneticisi Jurrien Timmer, Bitcoin'deki fiyat gidişatını yorumladı. Twitter hesabından değerlendirmelerde bulunan Timmer, Bitcoin'in fiyatının şu an olması gerekenden ucuz olduğunu belirtti. Fidelity yöneticisi ayrıca, Bitcoin'i alanların hala uzun vadeli yatırımcılar olduğunu kaydetti.

Varlık yönetimi devi Fidelity’nin küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Twitter’dan yaptığı uzun kripto para değerlendirmelerine bir yenisini ekledi. Timmer, Bitcoin fiyatının şu an ucuz olduğunu ve alım yapan kitlenin de hala uzun vadeli yatırımcılar olduğunu belirtti.

Ethereum ağının ise Bitcoin ağından hızlı büyümesine rağmen bunun karşılığını alamadığını belirten Timmer’in yorumları şu şekilde:

“Bitcoin’in ucuz olduğunu düşünmek mantıklı”

Eğer Bitcoin’in benimsenme eğrisi teorisine inanıyorsanız yani daha önceki S-eğrilerinin büyümeye devam edeceği fikrindeyseniz, o zaman Bitcoin’in bu seviyelerde ucuz olduğunu düşünmek mantıklıdır.

“Ağ büyümeye devam ediyor”

Bitcoin’in ağ ve fiyat arasındaki oranına baktığımızda şu anda seviyenin 2014 yılındakiyle aynı olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda Bitcoin ağı ise büyümeye devam ediyor. Benim için buradaki ana fark,benimsenme eğrisinin gittiği yoldur. Veriler için mobil telefon eğrisini ya da internet eğrisini de kullansak, Bitcoin fiyatı şu anda öngörülen ağ büyüme eğrisinin altında bulunuyor.

“Son yılların en büyük aşırı satış dönemi…”

Eğer Bitcoin’in, altının erken gelişmiş kardeşi olduğunu düşünürsek o zaman Bitcoin fiyatına altın açısından bakmalıyız. Teknik olarak yakın zamandaki satışlar, son yılların en büyük aşırı satış şartlarını oluşturdu.

“Hala uzun vadeli bakanlar alıyor”

Peki bu dönemde kim Bitcoin alıyor? Görünüşe göre turistler yani kısa vadeli yatırımcılar değil. 3 aydan daha az tutulan Bitcoin sayısı son dönemde neredeyse hiç değişmedi. Ancak Hodler sayısı artmaya devam ediyor. En az 10 yıldır tutulan Bitcoin’lerin toplam arza göre %13.

“Ethereum büyümesinin ödülünü alamadı”

Peki Ethereum’da durum nedir? Ethereum ağı Bitcoin’inkinden çok daha hızlı şekilde büyüyor. Ancak bu büyüme fiyatın artması şeklinde ödüllendirilmedi. Bunun sebebi ise ETH’nin daha az merkeziyetsiz ve daha az kıt bir varlık olmasıdır. Belki bu durum Ethereum’daki Merge güncellemesiyle birlikte değişecektir. Ethereum’un Bitcoin karşısındaki fiyat analoğu 4 yıl önceki haline çok benziyor ve bu durum kripto kışı’nda artık sona geldiğimizi gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl