Fidelity yöneticisi Timmer: Bitcoin ile 1970’lerdeki altın hareketi benzeşiyor

Varlık yönetimi devi Fidelity'nin küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin'in yukarı yönlü gidişatını devam ettirmeye hazır olduğunu ve temellerinin de gelişmesiyle artık yaşananların bir "ön gösteri" olmadığını belirtti. Timmer, 110 bin dolarlık bir fiyat tahmininde de bulundu.

Bitcoin’den yükseliş bekleyen uzman kişilere Fidelity’nin makro direktörü Jurrien Timmer de katıldı. Twitter’da değerlendirmelerde bulunan Timmer, Bitcoin’in düşen bir momentumdan kurtulmayı başardığını ve bunun kripto piyasasının 2 trilyon dolarlık noktaya yeniden gelmesini sağladığını yazdı.

“Bu artık bir ön gösteri değil”

Bitcoin‘i ‘dijital altın’ olarak adlandıran Jurrien, en büyük kripto paranın fiyat hareketlerinin altının 1970’lerde yaptığına benzer olduğunu savundu ve Bitcoin’in temellerinin, o yıllarda altında olduğu gibi olgunlaştığını belirtti.

“Bitcoin’in düşen momentumu artık değişmiş gibi gözüküyor. Son yukarı yönlü hareketle Bitcoin’in piyasa değeri eski zirvelere doğru yaklaşıyor. Tüm kripto piyasasını da işin içine katarsak 2 trilyon dolara gelmiş bulunuyoruz. Bu artık bir ön gösteri değil arkadaşlar. Yüksek derecede kişisel olan yorumuma göre 1970’lerdeki altın hareketime bakarak konuşursam, Bitcoin’in yukarı yönlü hareketini devam ettireceğini düşünüyorum”

“Bir sonraki kesişim 110 bin dolarda”

En büyük kripto paranın 30 bin dolarda iyi bir taban yaptığını ve buradaki fiyatın, S kıvrımlarına dayanan talep modeliyle, stok akışa dayanan arz modelinin kesişimine denk geldiğini belirten Timmer, iki modelin bir sonraki kesiştiği noktanın da 110 bin dolar bölgesi olduğunu söyledi:

“Bitcoin’in temelleri sağlam şekilde gelişiyor. Tepe noktada en az 1 dolara sahip olan hesaplar da dahil olmak üzere 34.3 milyon adres vardı. Bu sayı, dip noktada 31.8 milyona düştü ve şimdi tekrardan 33.5 milyona çıkmış durumda. Son düzeltme BTC’yi, benim S kıvrımlarına dayanan talep modelimle, stok akışa dayanan arz modelinin kesiştiği yere getirdi. İki modelin yeniden kesiştiği bölge 24 haftalık bir zaman dilimi içindeki 110 bin doların bulunduğu bölge gibi gözüküyor”

Timmer ayrıca, “hodler” denilen ve Bitcoin satmayan kitlenin, Bitcoin piyasasının yüzde 12’sine eşit olduğunu ve bu kişiler ile kurumların Bitcoin alımlarına devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl