deVere CEO’suna göre Bitcoin’de yükselişi tetikleyecek 5 faktör var

Daha önce birçok kez Bitcoin hakkında olumlu açıklamalar yapan finansal danışmanlık şirketi deVere Group CEO'su Nigel Green, bu yorumlarına bir yenisini daha ekledi. Green, "Daha öbce 65 bin dolarlık bölgenin bir kez daha geçileceğini söylemiştim ancak şimdi bunun çok tutucu bir fikir olduğunu düşünüyorum. Momentum bu şekilde devam ederse 100 bin dolar bölgesine gidebiliriz" dedi.

Bitcoin yatırımları hakkında düzenli olarak açıklamalarda bulunmasıyla bilinen dev finansal danışmanlık şirketi deVere Group CEO’su Nigel Green bir kez daha yükseliş beklentisi içinde olduğunu açıkladı.

“Bitcoin’in küresel finans piyasalarındaki yeri garanti”

Daha önce, Nisan ayındaki bin dolarlık barajın bir kez daha aşılacağını söylediğini ancak bunu şimdi çok fazla tutucu bir tahmin olarak gördüğünü belirten Green şunları söyledi:

“İkinci kez 65 bin doların aşılacağı yönündeki tahminimin çok tutucu olduğunu düşünüyorum. Bu momentum devam ederse 100 bin dolar seviyelerine gelebiliriz. Bitcoin’in finans dünyasındaki yeri garanti olsa da, ben bu fiyat bölgesinin çok önemli bir seviye olacağı fikrindeyim.”

“FED açıklaması, fenomenlerin tepkisi, teknik göstergeler…”

deVere CEO’suna göre fiyat yükselişini tetikleyebilecek 5 anahtar faktör bulunuyor:

Bunlardan birincisi Fed’in kripto paraları yasaklamak gibi bir niyetinin olmadığının açıklanması… Diğer kripto paralara regülasyonlar gelecektir. Bu da sektörü uzun vadede pozitif etkileyecektir. Bitcoin’e ise dijital altın durumundan ötürü ayrı bir gözle bakabilirler.

İkinci konu ise kurumsal yatırımların her geçen gün artıyor olması… Wall Street’in dev şirketlerinden, ödeme firmalarına kadar birçok yatırımcı sermayesini ve kurumsal şöhretini bu alana koymak istiyor.

Üçüncü olarak fenomen isimlerin etkisini görüyorum. Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood gibi mega ‘influencer’lar sürekli olarak “Paranın geleceği kriptoda” mesajı veriyorlar.

Dördüncüsü, tekniklerin tahminleri desteklemesi… Tarih bize Bitcoin yarılanmasını takip eden yılda fiyatın önemli ölçüde arttığını gösteriyor. 2012 ve 2016 halving’lerinin ardından fiyatlar sırasıyla 55 ve 15 kat arttı. Bu da 2020’den sonra 100 bin dolar hareketinin olabileceğini gösteriyor.

Beşinci ve son faktör ise Bitcoin’in insanların paraya olan bakış açısını değiştirmesi oldu. İnsanların iş yapma, varlık yönetme ve parayı kontrol etme tarzı başka yöne kaydı. İnsanlar artık sınır tanımayan, küresel paraları tercih ediyor. Giderek dijitalleşen ekonomiler ticaretlerini bir yargı bölgesiyle sınırlandırmıyor. Kitle adaptasyonuyla bu iş daha da büyümeye devam edecek.Büyümesinin tek yolu da bu. El Salvador’un Bitcoin’i yasal para haline getirdiğini gördük. Ve onlar son olmayacaklar.”

Green ayrıca, Bitcoin’in yükselişiyle birlikte Ethereum ve Cardano başta olmak üzere birçok önemli projenin de değer kazanacağını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl