Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fiyat analizi: Bitcoin, Eth ve Litecoin (14 Temmuz 2017)

Cointelegraph’tan Vladimir Smerkis, haftalık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin analizini yayınladı: BTC/USD Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ve halen devam eden ezici piyasa düzeltmesi altcoin sahiplerinin ruh halini epeyce zorladı. Bitcoin de altcoin’ler kadar dramatik olmasa da bir düzeltme yaşadı. Ne oluyor: -Şimdiye kadar 2300$ seviyesinde ısrarlı bir destek bölgesi oluştu. -BTC, şu anda piyasadaki diğer coin’lere göre daha iyi bir performans gösteriyor ki bu yatırımcıların altcoin’lerden hızlı bir şekilde BTC’ye geçmesiyle açıklanabilir. Genel piyasa ruh halini özetlersek SegWit ile ilgili söylentiler şu anda...

Cointelegraph’tan Vladimir Smerkis, haftalık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin analizini yayınladı:

BTC/USD

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ve halen devam eden ezici piyasa düzeltmesi altcoin sahiplerinin ruh halini epeyce zorladı. Bitcoin de altcoin’ler kadar dramatik olmasa da bir düzeltme yaşadı.

Ne oluyor:

-Şimdiye kadar 2300$ seviyesinde ısrarlı bir destek bölgesi oluştu.

-BTC, şu anda piyasadaki diğer coin’lere göre daha iyi bir performans gösteriyor ki bu yatırımcıların altcoin’lerden hızlı bir şekilde BTC’ye geçmesiyle açıklanabilir.

Genel piyasa ruh halini özetlersek SegWit ile ilgili söylentiler şu anda fiyatı itiyor. Yatırımcılar, fiyatın Temmuz ayının başından itibaren 2250-2544$ aralığında işlem görmesini sağlayacak olan haberler öngörüyorlar.

 

İhtimaller:

-2300$’lık destek bölgesi güçlü. Dört kez test edildi. 2200$’a vurma ihtimali 2544$’a çıkma ihtimalinden çok daha düşük.

-Olumsuz haberler çıkıp fiyat düşmeye başlarsa aniden 2000$’a veya 1900$’a düşecektir. Bu mümkün, fiyat marjinal pozisyonlara vurabilir. Bu durumda stop-loss emirleri uygulanacaktır. Ancak yine de senaryonun bu olasılığı düşük.

BTC için şu hedefler uygun: 2544$, 2724$ ve 2880

ETH/USD

Ezici piyasa düzeltmesinin ardından Ethereum fiyatı 225$’lık destek bölgesinin altına indi. ETH grafiği, ETH yatırımcıları için olumsuz işaretler gösteriyor.

 

Aşağıdaki senaryolar dikkate alınmalı:

-175$’da yeni bir destek bölgesi kuruluyor.

-Başka bir destek seviyesi.

-Olasılığı en düşük senaryo ETH’nin 175$’ın altına inmesi ve ardından 125$’a kadar gerilemesi.

Teknik açıdan ilk senaryonun gerçekleşme ihtimali daha kuvvetli. İkinci senaryo ancak piyasada biraz daha olumlu hareketlenmeler gerçekleştiğinde mümkün.

LTC/USD

LTC’de destek seviyesi 42$, direnç seviyesi ise 55$. Ancak daha kısa işlem zaman aralıklarına bakarsak 48$ iyi bir destek bölgesi gibi görünüyor.

 

Aşağıdaki senaryolar dikkate alınmalı:

-42 dolarlık testler. Bu durumda, işlem hacimleri yakından göz önüne alınmalı ve izlenmeli. Bu seviyenin destek bölgesi haline gelmesi ihtimal dahilinde.

-52$’a yükselmesi de başka bir ihtimal.

-42$’in ötesinde bir azalma ve fiyatın 55$’ın üzerine ani yükselişi mevcut görünümde pek olası senaryolar değil.

Sonuç olarak bir yatırımcı için en iyi senaryolar 42$’lık testler. Orada iyi bir giriş noktası kurulabilir. Eğer fiyat ikinci senaryoyu takip ederse piyasadan uzak durmalısınız.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl