FLOKI nedir? Floki Inu hakkında bilmeniz gerekenler

2021 yılının başlarında Elon Musk’ın yarattığı Dogecoin furyasıyla kripto para piyasası meme token çılgınlığı yaşamıştı. Dogecoin’i önce Shiba Inu ve şimdi de Floki Inu takip etti. Kripto para piyasalarıyla ilgili hemen hemen herkes bu meme token hakkında en detaylı verilere ulaşmak istiyor. Bu rehberde Floki Inu nedir? gibi sorulara yanıt bulacak ve önemli bilgilere erişebileceksiniz.

Floki Inu (FLOKI) projesi nedir?

Kendisini halkın kripto parası olarak tanımlayan Floki Inu (FLOKI), Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk’tan ilham alan Shiba Inu ve Dogecoin gibi birçok köpek temalı meme (şaka odaklı) kripto para biriminden biridir. Floki Inu, dünyada çığır açacak bir kripto platformu olduğunu iddia ediyor ve Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk tarafından yürütülen bir proje olan Million Garden Movement ile ortaklık kurmuştur.

Resmi sitesinde yer alan açıklamada, topluluğun önemine dikkat çekerek, şu ifadeleri kullanıyor…

“FLOKI’nin meme (şaka) kültürü güçlüdür. Topluluğumuz meme’leri seviyor ve yaşıyor ve kripto para birimini gerçekten ana akım haline getirmenin ve ana akım benimsemeyi sağlamanın tek yolunun meme’lerin gücünden yararlanmak olduğuna kuvvetle inanıyoruz. Çünkü Meme’ler herkese hitap eder: fakir ve zengin, küçük ve büyük, genç ve yaşlı aynı şekilde. Bu yüzden insanların kripto para birimi kalpte bir meme olarak kalır.”

FLOKI Inu projesinin içinde oyun, NFT platfromu, eğitim gibi farklı alt projeler de yer alıyor…

  • Valhalla: Şu anda FLOKI ekibi tarafından geliştirilmekte olan bir Play-To-Earn (Oynadıkça Kazan, P2E) NFT oyun Metaverse’i. Valhalla ile amacımız, kriptoyu başka türlü duymamış olabilecek birçok insanın bir NFT oyunu aracılığıyla kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisini keşfetmesini ve bunu yaparken ödeme almasını sağlamaktır. Valhalla, NFT oyun endüstrisini potansiyel olarak bozan zincir üstü etkileşimler ve yükseltilebilir NFT’ler içerecek. İşsizliğin tüm dünyada ne kadar büyük bir sorun olduğunu anlıyoruz ve FLOKI P2E NFT oyunu, birçok insanın P2E oyun yoluyla geçimini sağlamasına yardımcı olarak bu sorunu çözecektir.
  • FlokiPlace: Günümüzde ve gelecekte NFT ekonomisi güçlü ve daha canlı hale gelecek. Ayrıca, insanların kripto para birimi ile fiziksel ürünleri kolayca satın alabilecekleri bir dünya için sabırsızlanıyoruz. FlokiPlace, temel ödeme seçeneği olarak FLOKI token’ıyla ödeme yaparken insanların NFT’leri ve fiziksel ürünleri ticaretini kolaylaştırarak bu boşluğu doldurmayı hedefliyor.
  • Floki Inuversity: FLOKI, hemen hemen herkesin kripto para birimine ve bir şekilde blok zincirine maruz kaldığı bir dünya yaratmaya yardımcı olmak için çalışıyor. Bunu başarmak için, insanları blok zinciri teknolojisi hakkında eğitmenin misyon açısından pratik olduğuna inanıyoruz. Floki Inuversity, önde gelen kripto para birimi eğitim platformu olacak. Odak noktası, FLOKI’nin hitap ettiği ana akım kitleyi eğitmek ve onları kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisine daha aşina hale getirmektir.

Floki coin geleceği nedir?

FLOKI Inu, çapraz zincir teknolojisini kullanan ve hem Ethereum blok zincirinde hem de Binance Akıllı Zincirinde mevcut olan bir token’dır. Bu da token’a büyük avantaj sağlıyor. Popüler meme token’ı Floki Inu’nun 360 binden fazla hodler’ı yani elinde FLOKI tutan kişi bulunuyor. FLOKI token’ı maksimum 10 trilyon arza sahiptir, dolaşımdaki arzı da yaklaşık 9.19 trilyondur. Floki token’ları alınıp satılırken yüzde 3 kadar bir komisyon ödenir. Bu vergi, FLOKI projesinin geliştirilmesi, ortaklıklar, hayır girişimleri yoluyla dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek ve FLOKI hakkında farkındalık yaratırken, hizmete girdiklerinde faydalı ürünlerimizin benimsenmesini sağlamak için kullanılan FLOKI hazinesine gider.

Floki Inu, sık sık sosyal medyada gündem oluyor. Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin, Shiba Inu ile başlattığı meme token akımını takiben Floki tweet’leri atması kripto para piyasalarında isminden bahsettiği token’ların astronomik yükselişlere imza atmasına yol açıyor. Öte yandan FLOKI Inu, son dönemde spor kulüpleriyle olan ortaklıklarıyla da konuşulur hale geldi. Napoli ve Spartak Moskova’dan sonra Türkiye’nin en büyük kulüplerinden Fenerbahçe ile sponsorluk anlaşması yaptı.

Floki Inu coin nereden ve nasıl alınır?

Coinmarketcap’teki verilere göre maksimum arz ve dolaşımdaki arz konusundaki tutarsızlık nedeniyle piyasa değerinin belirlenemediği Floki Inu, en düşük fiyat seviyesini Ağustos 2021’de 0.00000002 dolar ile yaşarken, en yüksek seviyesini Kasım 2021 tarihinde 0.0003437 dolar ile görmüştür. Floki Inu, henüz Binance ve Coinbase gibi büyük borsalarda listelenmezken, Gate.io, Uniswap, Poloniex, PancakeSwap, Hotbit, MEXC gibi kripto para platformlarından alınıp satılabiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl