Flow ve Filecoin’den NFT iş birliği

NFT rüzgarı hız kesmeden devam ederken her yeni gün bir başka iş birliği ortaya çıkıyor. Son olarak NBA Top Shot ve CryptoKitties gibi NFT tabanlı popüler oyun ve uygulamaların geliştiricisi olan Dapper Labs’in blok zinciri Flow, Filecoin ile anlaşmaya vardı. Anlaşma kapsamında Flow, NFT’leri saklamak için Filecoin’in altyapısını kullanacak.

Flow’daki NFT oluşturucuları, Filecoin’in kanıtlanabilir ve merkezi olmayan sakama sistemiyle birlikte Türkçe’ye “Gezegenlerarası Dosya Sistemi” olarak çevrilebilecek IPFS teknolojisinden yararlanacak. Bu sayede, güvenli bir şekilde video ve görsel varlıklar dahil, değiştirilemez NFT meta verileri oluşturulmasına olanak tanınacak.

Projeler için hibe programı

Öte yandan Filecoin; IPFS, Filecoin veya NFT.Storage, Web3.Storage ya da Pinata gibi servislerle entegre olan, kriterlere uygun Flow projeleri için bir hibe programı da başlattı. Program kapsamında projeler 5 bin dolarlık ödülün sahibi olabilecekler.

250 milyon dolar yatırım aldı

Flow blok zinciri, 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya sürüldü ve birçok bilinen NFT projesine ev sahipliği yaptı. Flow’un arkasındaki şirket olan Dapper Labs, yakın zaman önce 250 milyon dolarlık yatırım almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl