iPhone üreticisi Foxconn, Sirin Labs için Blockchain tabanlı telefon üretecek

Tayvan merkezli Foxconn'un Sirin Labs'e Blockchain tabanlı bir akıllı telefon geliştirmek için yardımcı olacağı bildirildi.

Apple da dahil pek çok önde gelen markanın elektronik ürünlerini imal eden ve dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden biri olan Tayvan merkezli Foxconn’un Sirin Labs’e Blockchain tabanlı bir akıllı telefon geliştirmek için yardımcı olacağı bildirildi.

Sıfırdan inşa edilen ve Finney adı verilen Android telefon, dağıtık uygulamalar için bir uygulama deposu (dapps), kripto cüzdanların gizli anahtarları için güvenli bir depolama alanı ile token’ler arasında basit dönüşüm de dahil olmak üzere yalnızca kripto para meraklılarına hitap edecek önemli özelliklere sahip olacak.

Bloomberg’in haberine göre Finney’in Ekim’de 1000$’lık bir ücretle satışa çıkarılması bekleniyor. Sirin Labs, şu ana kadar 25 binin üzerinde ön sipariş aldıklarını ve 2018’de 100 bin ile birkaç milyon arasında bir satış hedefi belirlediklerini bildirdi.

Blockchain tabanlı elektronik geliştiricisi Sirin Labs, Aralık ayında gerçekleştirdiği ICO’sunda 157 milyon dolar toplamıştı. İsviçre merkezli şirket, ürünün hızla büyüyen kripto para pazarında önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl