Friend.tech bitti mi? Gelirler saman alevi gibi yüzde 95 eridi

Geçtiğimiz iki haftada dünyada çılgınlık seviyesinde ilgi gören Friend.tech gelirleri kısa sürede dibi buldu. Kısa sürede Lido, Uniswap ve Bitcoin gibi ağları geride bırakan protokol bu hafta ise ilk 10'un bile dışında kaldı.

Friend.tech’te oluşan büyük ilgi yaklaşık 2 haftada saman alevi gibi sönmüş görünüyor. Base blok zincirinde yaratılan uygulamada günlük gelirler 21 Ağustos’taki 840 bin dolarlık seviyeden dün itibarıyla 80 bin dolara indi ve %95 erimiş durumda bulunuyor.

Uygulama geçtiğimiz hafta günlük gelirlerde Ethereum’un ardından ikinci sıraya yerleşmişti. Lido ve Uniswap gibi protokolleri geride bırakan Friend.tech, Bitcoin başta olmak üzere birçok 1. katman zinciri de geçmişti. Uygulama bugün itibarıyla ise ilk 10’un dahi dışında kaldı.

Kullanıcı sayısı da azalıyor

Saatlik aktif kullanıcı sayısı da ciddi şekilde azaldı. 21 Ağustos’ta 4700 olan bu rakam bu sabah itibarıyla ise 600’ün de altına indi. Yeni kullanıcı sayısında da ciddi erime söz konusu oldu.

Bilindiği üzere Twitter kullanıcılarının hesaplarını tokenize etmesini sağlayan ugulama, “anahtarlar” adı verilen varlıkların da satışına izin veriyor. Bu “anahtarlar”ı tutanlar ise, hesap sahibi tarafından kontrol edilen mesajlaşma gruplarına giriş hakkı kazanıyor. “Anahtarlar”ın fiyatı, satılan token sayısı ve mevcut sahiplere göre orantılı şekilde artıyor.

Twitter dünyasının yakından tanıdığı Cobie, Inversebrah, 0xSisyphus, ve çevrim içi oyuncu Faze Bank’in hesaplarındaki token değerleri de ciddi şekilde düşüş yaşadı.

Toplam kilitli varlık oranı da 7.2 milyon dolardan şu anda 6.3 milyon dolara düşmüş gözüküyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl