FTT satışları başladı: 491 bin token Binance’e gönderildi

FTX ile Binance CEO'ları arasındaki gerginlikler ve Binance'in FTT satışlarına başlayacak olması ilk etkilerini göstermeye başladı. Henüz 4 gün öncesine kadar FTT alımları yapan kişi ya da kurumların da önemli miktarlarda satışlar yaptıkları görülürken bir yatırımcı ise 1,5 senedir tuttuğu FTT'lerini 1 milyon dolar zararla elinden çıkardı.

Binance CEO’su Chanpeng Zhao’nun, FTX CEO’su Sam Bnakman-Fried’i kendi aleyhlerine loi yapmakla suçlaması ve ardından “FTT token’larımızı satacağız” açıklaması, dün kripto para piyasalarına bomba gibi düşerken, FTT token konusunda önemli hareketler de görülmeye başlandı.

11 milyon dolarlık FTT Binance’e gitti

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in paylaştığı verilere göre; küçük bir FTT balinası 491 bin 534 FTT’yi (10.9 milyon $) Binance borsasına gönderdi. Veriler bu kişi ya da kurumun 5 Ağustos’ta 29.2 dolardan FTT aldığını gösteriyor. Dolayısıyla zararına da olsa bu balina satış yapma eğiliminde… Platform birçok küçük yatırımcının da, dünkü olayların ardından FTT satışları yapmaya başladığını belirtti.

4 gün önce alanlar bile satıyor

Lookonchain diğer önemli FTT satışlarının da verilerini paylaştı. Verilen bilgilere göre; 0xa168 adresi 4 gün öncesine kadar FTT alımları yapıyordu ancak 39.6 dolarlık ortalamasına rağmen satışlara başladı ve toplamda 376 bin dolarlık 16 bin 385 adet FTT sattı.

1 milyon dolarlık zararla sattı

0xfe2c adresi ise 54 dolardan aldığı ve Mayıs 2021’den bu yana tuttuğu FTT’leri 6 saat önce sataya başladı. Yatırımcı toplamda 1.83 milyon dolar ödediği FTT’lerini 1 milyon dolar zararına sattı. Dünden bu yana yaklaşık olarak %3 oranında düşen FTT haberin yazıldığı dakikalarda ise 22.6 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl