FTX CEO’su Bankman-Fried’ın “Test” yazan NFT’si 270 bin dolara satıldı

Dün NFT platformu açtığını ve bireylerin ürünlerini burada oluşturabileceğini açıklayan FTX borsası CEO'su Sam Bankman-Fried'ın sadece deneme amaçlı olarak yaptığı bir NFT, tam 270 bin dolara satıldı. FTX borsasının Twitter hesabından konuyla ilgili verilen bilgide "Tarih yazıldı" denildi.

NFT çılgınlığı son sürat devam ederken, birçok eserin fiyatları da uçuk seviyelere geldi. CryptoPunk’lardan, Board Ape’lere kadar birçok NFT türü inanılması zor fiyatlara alıcı bulurken, benzer bir olay daha yaşandı. Ancak bu kez satılan NFT ne bir maymun topluluğuna aitti ne de bir oyun karakteriydi…

FTX borsasının son dönemdeki aktif tutumu ve özellikle ABD’deki reklam girişimleri biliniyor. NFT’lerdeki büyük pastadan da pay almayı düşünen şirket, dün yapılan açıklamayla NFT platformu açtığını duyurmuştu.

Dün 1100 dolardı, bugün 270 bin dolara satıldı

Borsa kurucusu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried ise, kendi hesabından yaptığı paylaşımda, platform üzerinde herkesin kendi ürünlerini oluşturabileceğini göstermek için “test” yazılı bir NFT paylaşmıştı. İşte FTX platformunda oluşturulan o NFT, dün ilk anlarda 1100 dolara alıcı buldu. Bu bile uzmanları şaşırtırken, TSİ bu sabah ise o NFT’nin tam 270 bin dolara alıcı bulduğu açıklandı.

FTX borsasının Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Tarih yazılıyor. Sam Bankman-Fried’ın sadece 1 tane olan test NFT’si 270 bin dolara satıldı. Şimdi, fazladan nadir oldu gibi…”

Son dönemde özellikle ABD’de ciddi yatırımlar yapan ve önemli reklam kampanyalarıyla adını duyuran FTX borsası, Temmuz ayındaki bir B Serisi fonlamasında 900 milyon dolarlık yatırım almıştı. Bu kripto para endüstrisi tarihinin en büyük yatırımı olarak kayıtlara geçmişti. Bu yatırımın ardından borsanın değeri de 18 milyar dolara çıkmıştı. FTX borsasının dünkü NFT platformu açıklamasından sonra da borsanın kendi token’ı olan FTT de rekor kırmış ve 72 doların üzerine çıkmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl