FTX borsasını kullanan kripto para yatırımcısı 2 milyon dolar kaybetti

grafik-finans-cokus

Hint girişimci ve kripto para yatırımcısı Evan Luthra, FTX’e yaptığı yatırımlardan dolayı pişmanlığını dile getirdi. Luthra, iflas eden borsada 2 milyon dolar kaybettiğini söyledi.

Luthra FOX Business’a verdiği röportajda, “Bana borç senedi vereceklerini sanarak FTX gibi bir yere güvendim ve onlara Bitcoin’imi, kripto varlığımı emanet ederek yanlış bir karar verdim. Sonra da battılar ve bizi dolandırdılar. Bu benim için çok büyük bir ders, herkes için çok büyük bir ders.” dedi.

Çöküş vazgeçirmedi, her fırsatta Bitcoin alıyor

Ancak bu şoke eden çöküş, 27 yaşındaki Luthra’yı kripto dünyasından vazgeçirmedi.

Fırsat bulduğundan beri her gün alım yaptığını söyleyen genç yatırımcı, “Bence satın almak için harika bir zaman. Bitcoin’in temellerindeki ana inanç değişmedi. Bitcoin’e yatırım amacım değişmedi. Bu yüzden benim için uzun vadeli alım yapmak için harika bir fırsat var. Bu yüzden daha fazla Bitcoin alıyorum.” ifadelerini kullandı.

Girişimci, FTX’in çöküşünün başrolü olarak nitelendirdiği Sam Bankman-Fried’i “çok kötü bir iş insanı, ancak çok deneyimli bir dolandırıcı” şeklinde tanımladı.

“Parayı ev almak için kullanıyorlardı”

Sam Bankman-Fried’in her noktada yalan söylediğini, bunun bir gecelik bir başarısızlık olmayacağını söyleyen Luthra, FTX’in halka tweet atarak fonların güvende ve emniyette olduğunu söylediğini ancak hiçbir zamanda güvende olmadığını belirtti. Genç girişimci ayrıca “Parayı ev satın almak için kullanıyorlardı” dedi.

“Piyasa sizi güvenebileceğiniz bir şirket olduğuna inandırdı”

Borsaya para yatırmadan önce ne kadar araştırma yaptığı sorulan Luthra, “derinlemesine durum tespiti” yapamadığını söylerken durumunu, “Sadece piyasanın gösterdiklerini test olarak kullanabilirdim. Piyasa size bunun saygın bir şirket olduğunu düşündürüyordu” şeklinde açıkladı.

Luthra, kripto para alanındaki ağır mali kayıplarına rağmen Bitcoin‘in “piyasadaki en iyi yatırım” olduğunu savundu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl