LedgerX’ten FTX davası için 175 milyon dolar

FTX'in batık alt şirketlerinden olan LedgerX, iflas davasında kullanılmak üzere 175 milyon dolar sağlayacak. Paranın borçlulara yapılacak ödemelerde kullanılabileceği belirtiliyor.

ABD medyasından Bloomberg’in verdiği habere göre, FTX Group’un içine dahil olan ve FTX gibi iflas başvurusu yapmak zorunda kalan LedgerX şirketi, FTX’in davasına 175 milyon dolar sağlayacak.

CFTC düzenlemesi için ayrılan 250 milyon dolar…

Haberde transferin gün içinde gerçekleşebilecepği belirtilirken, bu paranın ise LedgerX şirketinin CFTC’den, aracılar olmaksızın yapılacak kripto türev işlemleri için alınması gereken lisans için “kenara ayrılan” 250 milyon dolarlık meblağdan tahsil edileceği edileceği yazıldı.

CFTC’den bir sözcü ise transferden haberdar olduklarını dile getirdi. Paranın FTX’in alacaklılara yapılacak ödemelerde kullanılabileceği belirtiliyor. FTX’in yaklaşık 1 milyon alacaklısı olduğu tahmin ediliyor.

İlk 50 kreditöre 3.1 milyar borç

FTX’in şu anda elinde toplam 1.24 milyar dolarlık bir para bulunuyor ve bu rakam şu anda ilk 50 kreditöre ödenmesi gereken 3.1 miltar dolarlık çok altında… FTX şirketi, LedgerX’i 2021 yılında satın almıştı.

Öte yandan CFTC başkanı Rostin Behnam da yarın ABD Senatosu’nun bir komite duruşmasında FTX çöküşüyle ilgili senatörlerin sorularını yanıtlayacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl