FTX’e 744 milyon dolarlık varlıkların satışı için onay

Yeniden yapılanma sürecinde olan kripto para borsası FTX, Grayscale’deki 744 milyon dolarlık varlığın satışı için mahkemeden onay aldı.

Şirket, satış izni için bu ayın başlarında başvuruda bulunmuştu. Mahkemeye konuyla ilgili olarak verilen dilekçede varlıkların satışının alacaklılara geri ödeme yapılması adına önemli olacağı kaydedilmişti.

Bahsedilen meblağın 597 milyon dolarlık kısmını Grayscale’in Bitcoin fonu GBTC’deki hisseler oluşturuyor. 87 milyon doları aynı şirketin Ether fonu olan ETHE’deki hisseler, 3 milyon doları ise Ethereum Classic fonu ETCG’deki hisseler kapsıyor. 2’şer milyon dolarlık varlıklar ise Litecoin ve Digital Large Cap fonlarında. Grayscale’in dışında 744 milyon dolarlık varlıklar arasında Grayscale’in dışında Bitwise’ın Bitwise 10 Crypto Index fonu da var. Söz konusu fon, en büyük 10 kripto parayı içerirken FTX’in buradaki varlıklarının değeri 53 milyon dolar.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)597 milyon dolar
Grayscale Ethereum Trust (ETHE)87 milyon dolar
Bitwise 10 Crypto Index Fund (BITW)53 milyon dolar
Grayscale Ethereum Classic (ETCG)3 milyon dolar
Grayscale Litecoin Trust (LTCN)2 milyon dolar
Grayscale Digital Large Cap Trust (GDLC)2 milyon dolar
Toplam varlıklar744 milyon dolar

Varlıkların satış planının nasıl olduğu henüz bilinmiyor. Tablodan da görüleceği üzere, varlıkların büyük kısmını GBTC hisseleri oluşturuyor. 21 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip GBTC’de yaklaşık 600 milyon dolarlık satışın hisse fiyatını aşağı çekmesi mümkün. Öte yandan Bitcoin fiyatı üzerinde bir etkisi olması beklenmiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl