Ethereum tabanlı Sorare’ye 532 milyon dolarlık yeni yatırım

Futbol ve NFT dünyasını biraraya getiren, futbolcuların gerçek hayattaki performanslarına göre NFT kartlarının değerlerinin de arttığı koleksiyon platformu Sorare'nin yükselişi devam ediyor. Pique ve Griezmann gibi dünyaca ünlü futbolculardan da yatırım alan şirketin 532 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını açıklaması bekleniyor.

Fenerbahçe ve Galatasaray da başta olmak üzere bazı Türk kulüplerinin futbolcu kartlarının da olduğu dijital NFT platformu Sorare, büyük yatırımlar almaya devam ediyor.

Business Insider’ın haberine göre; Sorare 532 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı ve bunu kısa süre içinde açıklayacak. Haberde ayrıca, bu yeni meblağın Fransa tarihinde teknoloji sektörünün aldığı en büyük yatırım olduğu ve bununla beraber şirketin piyasa değerinin de 3.8 milyar doları geçmesinin beklendiği belirtildi.

Japonya merkezli çokuluslu dev şirket SoftBank’ın fonlama turuna liderlik ettiği, Birleşik Krallık merkezli girişim şirketi Atomico’nun da tura katıldığı belirtiliyor.

Kış aylarında adından söz ettirmeye başlayan Sorare, A serisi fonlama turunda 50 milyon dolar toplamıştı. Bu fonlama turunun içinde ise dünyaca tanınmış eski futbolcular Rio Ferdinand ve Oliver Bierhoff’un yanısıra, Barcelona’nın şu an hala futbolculuk hayatlarını sürdüren dünyaca ünlü iki yıldızı Gerard Pique ve Antoine Griezmann da yer almıştı.

Platformda Türk kulüplerinin yanısıra Bayern Munich, Juventus, Real Madrid ve Liverpool gibi birçok Avrupa devinin de NFT’leri bulunuyor. Coindesk’in ulaştığı Sorare ekibi ise “açıklama yapılacak hiçbir durumun olmadığını” belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl