Gala Games’den 637 milyon dolarlık GALA yakımı: Açıklama yapıldı

2021 yılının son döneminde özellikle metaverse ve Web3 ürünlerinin büyük ilgi gördüğü esnada fiyat sıçraması yapan projelerden biri olan Gala Games, 637 milyon dolar değerde 21 milyar adet GALA token yaktığını duyurdu. Yapılan açıklamada projeyle ilgili endişelerin giderilmesi maksadıyla böyle bir yakım gerçekleştirildiği ifade edildi.

yakım

Gala Games yaptığı açıklamayla V2 token airdrop’unun tamamlanmasının ardından toplamda 21 milyar adetlik (yaklaşık 637 milyon $) GALA token yakımı yaptığını duyurdu. Şirketin açıklamasında yakımın sebebi olarak topluluktan gelen muhtemel “dump ve çıkış” senaryosu endişelerini ortadan kaldırma isteği gösterildi.

Ek 15 milyar adetlik yakım

Gala 2023 vizyonu çerçevesinde de önceden 2 milyar adetlik token yakımı yapmıştı. Daha sonra 3.9 milyar adet daha yakan GALA, son yakımın ise 15 milyar adet olduğunu belirtti. Bu yakıma rağmen fiyatta yükseliş olmaması da dikkat çekti.

Gala Games yakımı kendi rezervlerindeki token’lardan yaptığını belirtirken, şu ifadeler kullanıldı:

“Ekosistem ödülleri olarak aldığımız bu token’lar aslında bizim büyüme ve ekosistemin sağlığı için tuttuğumuz rezervlerdi. Ancak topluluğun ve yatırımcıların bu token’ları hem tokenekonomi için bir sorun hem de temel bir risk olarak görmelerinden ötürü bu yakımı gerçekleştirdik”

Sonuç olarak Gala Games yatırımcıların endişelerini gidermek için belli bir süre içinde, neredeyse toplam arzın yarısına denk gelecek bir oranı yakmış oldu. GALA’nın maksimum arzı 50 milyar olarak gösteriliyordu.

“Hazine’deki tüm token’lar neredeyse bitti”

Proje yöneticilerinden olan Jason Brink ise Decrypt’e verdiği demeçte “Uzun vadede ekosistem sağlam kalacaksa, ekosistem ödülleri olmadan da proje yaşamına devam edebilir” dedi. Brink ayrıca son yakımlarla birlikte Gala rezervlerindeki tüm token’ların neredeyse bittiğini dile getirdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl