Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz: Bitcoin sınavı geçti

Kripto para yatırım firması Galaxy Digital'ın CEO'su Mike Novogratz, Çin'in madencilere karşı başlattığı büyük operasyon ve etkilerini değerlendirdi. Bitcoin'in bu sınavı başarıyla geçtiğini belirten Novogratz, "Sistem, nasıl çalışması gerekiyorsa öyle çalıştı. Çok dayanıklı bir sistem söz konusu..." dedi. Başarılı işadamı ayrıca Ethereum'un da bir gün en büyük kripto para olma ihtimalinin de olduğunu söyledi.

Kripto para odaklı finansal hizmet şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, ABD’li ekonomi kanalı Bloomberg’e konuştu. Novogratz, madenciliğin Çin’den çıkmasının ciddi şekilde olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti ve şu değerlendirmeleri yaptı:

“Madencilerin Çin’den çıkması çok iyi…”

Açıkçası Çinliler, bu kısa dönemde ellerinde ne varsa Bitcoin‘e gönderdiler. Bazı yerlerde Bitcoin’i yasaklardılar, madencilik her yerde yasaklandı. Ve Bitcoin hala burada duruyor. Kurtuldu, hayatta kalmayı başardı. Ayrıca, madencilerin Çin’den çıkmasının da ciddi şekilde olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum.

“Bitcoin için bir sınavdı ve sınav başarılı şekilde geçildi”

Bu aslında hem kripto para ekosistemi hem de Bitcoin için çok başarılı şekilde geçmiş bir sınav oldu. Bakın bir çöküş yaşadık. Galaxy Kripto Endeksi, tepelerden yüzde 65-70 düşüş yaşadı. Bizim Galaxy olarak bu durum için bir koruma ekibimiz yok, avukat ordumuz yok. Sistem, nasıl çalışması gerekiyorsa öyle çalıştı. Çok dayanıklı bir sistem söz konusu…

“Geriye çekilin ve büyük resme bakın”

Hala geçen seneye oranla yüzde 100, yüzde 200’lük bir büyüme söz konusu. Eğer biraz geriye çekilip bakarsanız, büyük resmi zaten görebilirisiniz. Kripto paralar en iyi performans gösteren varlıklar olmaya devam ediyor. çok fazla volatilite var ama, bir o kadar fazla da getirisi var.

“Bitcoin 3 bin yıl daha bizlerle olacak”

Altın 3 bin yıldır hayatımızda var ve Bitcoin de başarılı şekilde artık dijital altın pozisyonunu almış durumda… Bence önümüzdeki 3 bin senede de Bitcoin bizlerle olacak. Çok iyi bir şekilde tasarlanmış bir değer saklama aracından bahsediyoruz.

“Ether en büyük kripto para olabilir”

Ethereum da bence her zaman bizlerle olacak. İkinci en büyük kripto para olabilir. Hatta birinci de olabilir ancak çok değişik bir kullanım alanında yer alacak diye düşünüyorum. WEB 3.0 olarak, üzerinde projelerin geliştirildiği güvenli bir zincir olabilir. Çok sayıda rakibi de var. Solana gibi, insanların güvendiği başka ekosistemler de mevcut. Ethereum bu yarışı kazanır mı bilemem ama en üst seviyede olacağını düşünüyorum.

“Finansal mimari yeniden oluşturuluyor”

NFT’ler, sabit coin’ler, merkeziyetsiz finans gibi ürünler var. Burada komik isimli coin’leri avlama oyunu oynamıyoruz. Burada çok ciddi şekilde finansal mimarinin yeniden oluşturulması durumu söz konusu.

“DeFi’dan çok para kazandık”

Açıkçası bazı DeFi protokollerine erken dahil olduk ve buralardan çok ciddi paralar kazandık. DeFi konusunda bir borç verme girişimi olamadık ama bu konuda özellikle regülasyon konularını halletmeye çalışıyoruz. Borç verme protokollerinden birçok kişi ciddi paralar kazandı ve kazanıyor. Aave ve Compound bunlardan biri…

“DeFi için hala çok erken”

DeFi hala çok genç sadece 2 yaşında… Burada çok ciddi bir değer var. Her şey orada yenileniyor. İlk başta iPhone’lar vardı. Üzerine kamera koyduk, sonra GPS koyduk, şimdi de Über var. Bunları aslında kimse düşünmüyordu. Ethereum ya da diğer saydığım platformların üzerinde kurulan inovasyonlar bizi yerimizden oynatacak diye düşünüyorum.

“Regülasyonlar gelecek”

Bu bir devrim ve hala erken evredeyiz. Tabii ki Çin bunu yasaklamak isteyecek. Ancak unutmayın, kimse bu sistemin yok olacağını söylemiyor. Regülasyonlar da geliyor. Geleceğini biliyoruz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl