Novogratz’dan Bitcoin yorumu: Bu seviyeler dipten alım fırsatı

Bitcoin ve kripto paralara verdiği destekle bilinen Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, katıldığı bir programda kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşü değerlendirdi. İnsanların Çin'den gelen Evergrande, FED ve SEC haberleriyle gergin bir gün geçirdiğini belirten Novogratz, "Ama ben gergin değilim. Bu seviyelerin hala dip olduğunu ve bir alım fırsatı oluştuğunu düşünüyorum." dedi.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para piyasasındaki düşüşlerden etkilenmediğini belirtti. CNBC’deki Squawk Box programına katılan başarılı yatırımcı, Bitcoin‘in 40 bin dolar, Ethereum’un ise 2800 dolar seviyesinde tutunmasının olumlu olduğunu belirtti.

Novogratz’ın değerlendirmeleri şu şekilde:

“Kriptonun sadece Bitcoin ile ilgili olmadığı görüldü”

Kripto para piyasalarının olağanüstü bir çeyrek geçirdiğini bir kenara not etmemiz lazım. İnsanlar bu dönemde, kripto para endüstrisinin sadece Bitcoin ile ilgili olmadığını ve işin içinde WEB 3’ün de olduğunu anladılar. WEB 3’ü kaçırmak, interneti kaçırmak gibi olacağı için Ethereum’a da para aktı.

“Kısa vadeli riskten kaçınma hareketi”

Çin’deki haberler, FED’in sabit coin’ler ile ilgili raporu, SEC başkanı Gensler’ın olumsuz bir konuşma yapacağı dedikoduları derken insanlar gerildiler ve piyasada kısa vadeli risklerden kaçınma hareketi gördük.

“Bitcoin 40 bin, Ethereum da 2800 seviyesinde tutunmalı”

Bitcoin 40 bin, Ethereum ise 2800 dolar seviyesinde kalmayı baaşrdı. Bence bu iki seviye de insanların dikkat etmesi gereken yerler. İki rakamda da tutunmayı başardığı sürece bence piyasanın durumu olumlu seviyede kalacak.

“Bu bölgeler dipten alım fırsatı ama dün saçma bir gündü”

Hem kamuya açık hem de özel olarak sektöre çok fazla yatırım yapılıyor. İşte NFT platformu Sorare 680 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu yüzden ben gergin değilim. Ben bu seviyelerin hala dip olduğunu ve bir alım fırsatı oluştuğunu düşünüyorum. Ancak bize gerçeği gösteren fiyatlardır ve şunu söylemeliyim ki dün gerçekten saçma sapan bir gündü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl