Garanti BBVA, kripto uygulamasını kullanıma açtı

Garanti BBVA, kripto para uygulaması Garanti BBVA Kripto’yu kullanıma sundu. Haber, ilk olarak Webrazzi tarafından bildirildi.

App Store’da listelenen uygulama, şu anda Bitcoin, Ethereum ve USDC’yi destekliyor. Kullanıcılar, bu varlıkları uygulama üzerinde saklayabiliyor. Garanti BBVA Kripto, henüz alım satım işlemlerini desteklemiyor.

Desteklenen varlık sayısı artırılacak

Garanti BBVA Kripto’nun resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, “Garanti BBVA Kripto olarak, Türkiye merkezli öncü bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olma vizyonu ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başlangıç olarak kripto varlıklarınızı transfer edebileceğiniz ve güvenle saklayabileceğiniz cüzdan hizmeti sunuyoruz. Daha fazlası için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadeleri yer aldı. Ayrıca yakın zamanda desteklenen varlıkların sayısının artırılacağı belirtildi.

Çağrı merkezi desteği ile geliyor

Cüzdan hizmeti, çağrı merkezi desteği de barındırıyor. Kullanıcıların haftanın her günü 8.30 ila 17.30’da 444 0 365 numaralı hat üzerinden destek alabilecekleri kaydedildi. Uygulamayı kullanabilmek için iki aşamlı bir kayıt süreci gerekiyor. Hesap oluşturulduktan sonra kullanıcıların kişisel bilgileriyle kimliklerini doğrulamaları isteniyor.

Çekim işlemleri ücretli

Garanti BBVA Kripto, yatırıma işlemleri için herhangi bir ücret almazken çekim işlemlerini ücretlendiriyor. Desteklenen varlıklarda çekim ücretleri şöyle:

  • Bitcoin için 0,0005 BTC;
  • Ethereum için 0,003 ETH;
  • USD Coin için 12 USDC.

Banka, cüzdanda saklanan varlıklar için herhangi bir saklama ücreti ise almıyor.

Türk bankalarının kripto sektörüne yönelik attığı adımlar, son dönemde hız kazandı. Garanti BBVA, kripto uygulamasını kullanıma sunarken dün de Akbank, kripto para alım satım platformu Stablex’i satın aldığını duyurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl