GBTC, 2018’de ilk defa 1 milyar doların altına düştü

GBTC'nin elinde bulundurduğu Bitcoin miktarı dolaşımdaki arzın %1'ini aşarken varlıkların değeri bu yıl ilk defa 1 milyar doların altına düştü.

3 Aralık tarihli Diar raporuna göre, ABD’deki tek Bitcoin yatırım tröstü olan Grayscale Bitcoin Investment Trust‘ın (GBTC) elinde bulundurduğu Bitcoin varlıklarının değeri bu yıl ilk defa 1 milyar doların altına düştü.

Fonun dolar cinsinden değeri azalırken rekor sayıda Bitcoin yatırma işlemi görüldü.

Kripto para alanında dünyanın en büyük kurumsal yatırımcı şirketi olan GBTC, şu anda elinde 203,000’in üzerinde BTC tutuyor. Diar’ın da bildirdiği gibi, bu oran dolaşımdaki arzın %1’ini oluşturuyor.

GBTC hisseleri, 2017’de Bitcoin fiyatlarının kaydettiği artıştan bu yana düşüş gösteriyor. Hisseler, Bitcoin’in 20,000$’ları gördüğü Aralık 2017 ile Ekim 2018 arasında %80’in üzerinde değer kaybetti.

Grayscale Temmuz ayında yayınladığı bir raporda, 2018’deki sermaye girişinin %56’sının kurumsal yatırımcılardan geldiğini bildirmişti.

Ayı piyasası bir çok perakende yatırımcısının ve spekülatörlerin cesaretini kırarken Grayscale, sanılanın aksine kurumsal yatırımcı oranının daha önce görmediğimiz bir şekilde ivme kazandığını belirtmişti.

Haber: CoinTelegraph

→CHANGPENG ZHAO: BİNANCECHAİN ÇOK YAKINDA GELİYOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl