Genesis dönemine uzanan Ethereum balinası 145 bin ETH transfer etti

Yaklaşık 3 yıldır uyuyan bir Ethereum cüzdanı dün aktif hale geldi ve 145 bin ETH'ye yakın bir varlığı çeşitli cüzdanlara dağıttı. Balinanın bakiyesi 1 ETH'ye düştü.

Son günlerde Bitcoin’de sert ve volatil hareketler dikkat çekerken, Merge güncellemesinin yaklaştığı Ethereum’da da ilginç balina hareketleri gözlerden kaçmıyor. Yaklaşık 3 yıldır “uyuyan” bir balina, hesabındaki Ethereum’ları çeşitli cüzdanlara dağıttı.

Genesis ICO’su dönemine uzanıyor

Zincir üstü verilere göre; 145 bin ETH’lik hesabın bakiyesi 1 ETH’ye düşerken, balina da 5 bin, 10 bin, 15 bin ve 20 binlik kademeli işlemlerle ETH’lerini başka cüzdanlara taşıdı. Genesis ICO dönemiyle de bağlantıları bulunan cüzdan o dönem 150 bin ETH almıştı. Cüzdan sahibi, 150 bin ETH’nin 5 binini ise 2019 yılında başka bir adrese yollamıştı. Balina daha sonra da iki önemsiz miktarda Ethereum işlemi yapmıştı.

Cüzdanı boşalttıktan sonra birkaç işlem daha yapan balinanın hesabının 1.1 ETH’ye düştüğü görüldü.

Hareketsiz coin arzı da yükseliyor

Bu balinanın büyük hareketlerine rağmen,Ethereum’da son dönemdeki hareketsiz coin arzının da yükseldiği görülüyor. Veri analiz şirketi Glassnode’dan alınan bilgilere göre; 3 ilâ 6 aydır hareketsiz olan Ethereum’ların sayısı son 1 ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve Pazartesi günü itibariyle 9.7 milyon ETH oldu. Merge testleriyle birlikte gelen olumlu haberlerle birlikte Ethereum’da bakiyesi sıfır olmayan adres sayılarında da yine artış mevcut. Burada da rakam tüm zamanların rekounu kırdı ve 85 milyon oldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl