Kongre üyesinden ağır suçlama: Gensler, FTX’e yardım etti

Kripto para dostu ABD'li Kongre üyesi Tom Emmer, Twitter hesabından SEC başkanı Gary Gensler'a çok ağır bir suçlama getirdi. Emmer, Gensler'ın, FTX borsasının hukuki boşluklardan yararlanması için çalıştığını iddia etti.

FTX ile Binance arasında yaşananlar sıcaklığını korurken, ABD’den bu konuyla ilgili çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Kripto paralara verdiği destekle bilinen ABD’li Kongre üyesi Tom Emmer, kişisel Twitter hesabından Gary Gensler’a ağır bir suçlama getirdi.

“FTX için boşlukları kapatmak istedi”

SEC başkanı Gensler’ın CNBC’deki bir programa katılacağını söylediği tweet’i alıntılayan Emmer, SEC başkanı hakkında sert bir iddia ortaya attı ve şunları söyledi:

“İlginç. Gary Gensler çıkıp medyada konuşurken, benim ofisime gelen bazı bilgiler, onun, bazı hukuki boşluklardan yararlanması ve regülasyonlarda tekel olması için SBF ile FTX borsasına yardım ettiğini iddia ediyor. Bunu araştırıyoruz”

Gensler bugün çıktığı programda kripto para yatırımcılarının yaşananlardan zarar gördüğünü söylemiş ve “Kripto para yatırımcılarını korumak için daha fazla önlem almaya ihtiyaç var” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl