Gizemli fondan 322 milyon USDC’lik borsa transferi

Kripto paralar güne düşüşle başlarken gizemli bir balinanın hareket ve transferleri de dikkat çekti. Balinanın 300 milyon dolardan fazla değerdeki transferlerinin Ethereum düşüşlerinden hemen önce gelmesi gözlerden kaçmadı.

hacker

Zincir üstü takip platformu Lookonchain, Coinbase’in Silvergate ile bağlarını kopardığını açıkladığı duyurudan sonra yapılan gizemli USDC transferlerini ele aldı. Platformun Twitter hesabından verilen bilgilere göre gizemli bir fon, 322 milyon dolar değerde USDC’leri iki transferle borsalara taşıdı.

“Yükselişten hemen sonra…”

Lookonchain yaptığı yorumda, transferlerin zamanına da dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı:

“Silvergate’deki düşüşle birlikte kripto para piyasaları da düştü. Ethereum’daki düşüş yüzde 5’i buldu. Ancak Ethereum’daki düşüşten önce fiyatta küçük bir yükseliş olmuştu. Gizemli bir fon, Circle şirketinden 312 milyon dolarlık USDC çekti yukarı yönlü 8 saatlik harekette bunları borsalara taşıdı. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Coinbase’in Silvergate ile bağlarını kopardığını açıklamasından bir saat sonra bu transferlerin yapılmaya başlaması… Transferlerin ardından bu balina, 5 saat sessiz kaldı. Bu 5 saat içinde Ethereum fiyatı da yüzde 2’lik bir artış yaşadı. Bu yükselişten hemen sonra da fon Circle’dan 10 milyon dolarlık USDC çekti ve bunları borsalara taşıdı. Fonun hareketleriyle gelen düşüşlerin bir ilgisi olabilir mi?”

Bilindiği üzere FTX çöküşünden kötü etkilenen kripto bankası Silvergate, BlackRock ve StateStreet’ten yatırımlar almasına rağmen, mart ayı başında SEC’ye sunması gereken raporu verememişti. Bu haberin ortaya çıkmasıyla da Silvergate hisselerinde %50’ye yakın düşüş olmuştu.

Ocak ayında 1 milyar dolar zarar açıklayan Silvergate’in iflas başvurusu yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl