Gizemli bir yatırımcı 4.5 milyon dolarlık Ether yaktı: Topluluk şaşkın…

ENS adı nd4.eth olan bir hesap, yaklaşık 4.5 milyon dolar değerde 2.500 Ether yaktı. Ethereum topluluğu bu hareket karşısında şaşkına dönerken, hareketin nedeni ise hala bilinmiyor.

26 Temmuz günü yapılan çok ilginç bir transfer, yaklaşık 2 hafta sonra gündeme geldi. ENS adı nd4.eth olan bir hesap, yaklaşık 4.5 milyon dolar değerde 2 bin 500 adet Ether‘i, bir yakım adresine gönderdi ve sonsuza kadar geri döndürülemeyecek hale getirdi.

Kripto dünyasında bugün farkına varılan olay şaşkınlık yarattı. Kimin, neden böyle bir transfer yaptığı hala gizemini koruyor.

Bazı analist ve uzmanlar hiçbir kişi yada kurumun sebepsiz yere böyle bir transfer yapmayacağını iddia ederken, bazıları ise Ether’in daha da “sağlam para” haline gelmiş olmasını ön plana çıkarıyor. Geri döndürülemeyecek bir adrese gönderilen bu Ether’ler, bundan sonra tamamen arzdan çıkmış oldular.

“Ona teşekkür etmelisiniz…”

Akıllı kontratlarda yaşanan sorunlara karşı koruma sağlayan bir merkeziyetsiz sigorta protokolü olan Wildcat Protocol kurucusu Laurence Day konuyla ilgili, “Sabah kalktığınızda arzdan 2500 Ether’i kaldıran nd4.eth hesabına teşekkür etmelisiniz” dedi.

Bilindiği üzere bu tür yakım hamleleri genelde token arzını azaltmak için bilerek ve isteyerek yapılıyor. Ya da Bitcoin‘de olduğu gibi, anahtar kelimelerin kaybedilmesi sonucu coin’ler dolaşımdan çıkmış olabiliyor. Ancak bu şekilde yüksek miktarda bir coin’in bilerek, harcama yapılamayacak ve geri döndürülemeyecek bir adrese gönderilmesi, daha önce çok fazla görülmüş bir olay değil.

Başka token’ları da göndermiş

Öte yandan zincir üstü analiz platformu olan Lookonchain de yakımı yapan adresle ilgili önemli bilgiler verdi. Bu adresin yaklaşık 1.8 milyon dolar değerde 34 bin 287 adet GMX token ve 1.5 milyon dolar değerde 311 bin adet GNS token tuttuğunu belirten platform, bu hesabın toplamda 7 bin dolarlık; 1.5 ETH, 34.9 GMX ve 600 GNS’yi de aynı yakım adresine gönderdiğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl