Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin balinalarının tuttuğu BTC sayısında önemli artış

bitcoin balina

Nisan ayı ortalarında 65 bin dolar seviyesine gelen ancak daha sonra yaşanan düşüşlerle 30 bin doların altına kadar inen Bitcoin‘de ileriye yönelik olumlu sinyaller gelmeye başladı. Bin ilâ 10 bin BTC arasında tutan ve tek bir ağa bağlı olan adresler, yani “balinalar” tuttukları BTC sayısını artırmaya başladılar.

Hem tutulan BTC hem de balina sayısı arttı

Veri sağlayıcısı şirket Glassnode, balinaların tuttukları BTC sayısının Cuma günü 80 bin artarak toplamda 4 milyon 216 bine ulaştığını gösteriyor. Balinaların tuttukları BTC rakamının yanında balina sayısı da arttı. Şirkete göre, balina sayısı, son 3 haftanın zirvesi olan 1922’ye ulaştı.

Kaynak: Twitter/Willy Woo

Rekor Şubat ayında

Uzmanlar, en büyük kripto parayı 10 bin dolardan 60 bin dolara götürmede büyük pay sahibi olan güçlü yatırımcıların, BTC toplamalarının piyasa için iyi bir gelişme olduğunu belirtiyor. Şubat ayında (8 Şubat) balinaların elindeki BTC sayısı rekor seviyeye ulaşmış ve 4 milyon 542 bin olmuştu. Balinalar boğa koşusunun kârlarını ise Mayıs başında almaya başlamışlardı. Toplam tutulan BTC sayısı, bu dönemde yüzde 8 düşerek 4.17 milyon BTC’ye inmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl