Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Borsalardan Mart 2020 ile benzerlik gösteren büyük Bitcoin çıkışı

Zincir üstü veri platformu Glassnode, son dönemde borsalardan çıkış yapan Bitcoin sayısında ciddi bir artış olduğunu belirtti. Şirket, aylık 96 bin adede ulaşan çıkışların, Bitcoin tarihinde sadece birkaç kez görüldüğünü belirtti.

Geçtiğimiz günlerde “Göstergeler ayı piyasasını işaret ediyor” şeklinde bir rapor yayımlayan Glassnode, şimdi de Twitter hesabından borsalardan yüksek rakamda Bitcoin çıkışlarının yaşandığını belirtti.

Platformun mesajında ise şu ifadeler yer aldı:

“Bitcoin’de, borsalardan aylık çıkış hacmi 96.2 bin seviyesine ulaşmış durumda… Toplamda bu kadar yüksek rakamlı çıkışlar, Bitcoin tarihi boyunca bir elin parmaklarını geçmemiştir. Bu çıkışların çoğu da, Mart 2020’den sonra gerçekleşmiştir”

Borsadan çıkışlar yükseliş işareti mi?

Bilindiği gibi, borsalardan fon çıkışları yaşanması, yatırımcıların coin’lerini genelde soğuk cüzdanlara çekmesi olarak yorumlanıyor. Bu da, yatırımcının kısa vadede satış düşünmemesi ve coin’lerini borsaya göre daha güvenli bir yer olan soğuk cüzdana çekmesi anlamına geliyor.

Mart 2020’de ne olmuştu?

2020 yılının Mart ayı kripto para tarihinin en sert çöküşlerinden birine sahne olmuştu. Çin’de başlayan koronavirüs salgını, Mart ayı itibariyle Avrupa kıtasında da ciddi şekilde baş göstermeye başlamış ve hem hisse senetleri hem de kripto para piyasalarında ciddi düşüşler yaşanmıştı. Kripto para evreninde “12 Mart çöküşü” olarak da bilinen büyük düşüşte Bitcoin, 4 bin doların da altına gerilemiş ve birçok altcoin de ona eşlik etmişti. Bu tarihten sonra ise Bitcoin, önemli bir yükseliş dönemine girmiş ve bir daha bu seviyelere hiç gerilememişti.

Haberin yazıldığı dakikalarda en büyük kripto para yaklaşık 46 bin dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl