Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs: Ether’in Bitcoin’i koltuğundan etmesi sürpriz olmaz

goldman-sachs

Bankacılık devi Goldman Sachs’ın dünkü bir notunda Ether‘in gerçek kullanım durumlarının kripto paraya önümüzdeki yıllarda baskın dijital değer deposu olma potansiyeli verdiğini belirtti.

Markets Insider’ın haberine göre banka, “Ether, şu anda en yüksek gerçek kullanım potansiyeline sahip kripto para gibi görünüyor, çünkü platformu Ethereum, akıllı sözleşme uygulamaları için en popüler geliştirme platformu.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ethereum için sıradaki önemli tarih 4 Ağustos

Goldman’a göre Ether, nihayetinde liderlik koltuğunu Bitcoin‘den alabilir. Bununla birlikte banka, yüksek volatiliteden dolayı her iki kripto paranın da altın gibi bir güvenli liman varlığına doğrudan rakip olmadığını savunarak yakın zamanda altını geçemeyeceklerini iddia etti. Goldman Sachs’in emtia araştırma yöneticisi Jeff Currie de geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada, kripto paraların altının yerini alamayacağını, bakırın yerini alabileceğini söylemişti.

Banka ayrıca, kripto paralar arasındaki rekabetin mevcut aşamada güvenli liman varlıkları olmalarını engelleyen bir risk faktörü olduğunu öne sürdü. CoinMarketCap verilerine göre, bugün itibari ile 10 bin 776 kripto para mevcut. Öte yandan bunların büyük çoğunluğu hiçbir önemi olmayan, değersiz varlıklardan oluşuyor.

Halihazırda müşterilerine Bitcoin’de vadeli işlem imkanı sunan Goldman’ın geçen ay aynı hizmeti Ether için de vermeye başlayacağı ortaya çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl