Goldman Sachs, Bitcoin ticaretini genişletmeyi düşünüyor

ABD'nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, COO'su David Solomon'a göre kripto para ticaretini, halihazırda kullandıkları halka açık türev ürünlerinin ötesinde araştırıyor.

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, COO’su David Solomon’a göre kripto para ticaretini, halihazırda kullandıkları halka açık türev ürünlerinin ötesinde araştırıyor.

Çin’de Bloomberg TV’ye röportaj veren Solomon şu ifadelerde bulundu:

“Mevcut durumda Bitcoin vadeli işlemlerinin içindeyiz. Ancak bunun dışında orada bazı başka aktiviteler yapmaktan bahsediyorum ama çok dikkatli bir şekilde. Müşterilerimizi dinliyor ve müşterilerimizin de bu şeyleri keşfetmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

Solomon dijital paralarla ilgili bir soruya yanıt olarak, Goldman Sachs’ın işini geliştirmesi ve kendini ortama adapte etmesi gerektiğini söyledi.

Dünyanın en büyük finans şirketlerinin liderleri, Bitcoin gibi kontrolsüz sanal paralar için 284 milyar dolarlık piyasanın kârlı bir fırsat mı yoksa küresel finansal sisteme yönelik bir tehdit mi olduğuna karar vermekte zorlanıyorlar.

Goldman Sachs, ürünlerine pazarlar yaratmak için bir ticaret masası kuruyor ve bu ayın sonuna kadar çalışır hale gelmesini planlıyorlar.

Solomon, son olarak bankasının şu an vadeli işlemler olarak bilinen Bitcoin’e bağlı halka açık türev ürünler üzerinde anlaşma sağlamasına yardımcı olduğunu belirtti.

Bu arada banka, kripto para alanında birçok noktada yatırım sahibi. Goldman Sachs destekli Circle, bu alanda en aktif şirketlerden biri ve yakın zamanda kripto para borsası Poloniex’i satın almışlardı. Ayrıca ABD Doları’na bağlı bir stabilcoin geliştiriyorlar.

→ TARİHİN EN BÜYÜK KRİPTO PARA HIRSIZLIKLARI

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl