Grayscale değerlendirme listesine 25 kripto para ekledi

Dünyanın en büyük dijital yatırım şirketi olan Grayscale, içinde merkeziyetsiz finans ve metaverse projelerinin de olduğu 25 dijital varlığı 'değerlendirme listesi'ne ekledi. Listeye eklenen kripto paraların içinde Axie Infinity, Yield Guild Games ve Algorand da bulunuyor.

grayscale

Dünyanın en büyük kripto para fonu yatırım firması olan ve bir spot Bitcoin ETF hedefi de bulunan Grayscale şirketi, muhtemel yatırım hamleleri için düzenli olarak güncellediği değerlendirme listesine önemli metaverse ve DeFi coin’lerini de ekledi.

Listeye DeFi projelerinden Algorand (ALGO) ve Convex (CVX), metaverse projelerinden ise Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS) ve Yield Guild Games (YGG) de girdi.

Grayscale de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu listedeki ürünlerin gelecekteki yatırım varlıklarından biri olabileceğini ancak listeye giren her ürünün de bu seviyeye ulaşacağı garantisinin olmadığını belirtti. Şirket, şu anda listede olmayan bazı varlıkların incelendiği bilgisini de verdi.

Hatırlanacağı üzere Grayscale, bu ay başında, içinde Bitcoin, Ethereum ve Cardano gibi varlıkların da olduğu dijital varlık portföyüne AMP’yi eklemişti.

Grayscale’in değerlendirme listesinde bulunan tüm kripto paralar

En büyük dijital varlık yatırım şirketi olan Grayscale’in yönetimi altında yaklaşık 50 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Grayscale özellikle kripto paralara yatırım yapma anlamında tereddüt yaşayan kurumsal şirketlere, bu varlıkların fonlarına yatırım yapma şansı tanıyor. Şirket, fonlara olan talebe göre müşterilerinden prim de alıyor ancak bu tür düşüş dönemlerinde primler de eksiye düşüyor. Dolayısıyla Grayscale ürünlerinden şu anda almak isteyen şirketler, kripto para fiyatının daha altında bir maliyetle o kripto paranın fonuna yatırım yapabilirler. Fiyatlar arttığında ise, tam tersi şekilde prim fiyatları da yukarıya çıkıyor ve fonun fiyatı, kripto paranın gerçek fiyatına oranla daha pahalı oluyor.

Hatırlanacağı üzere Grayscale, Aralık ayı başında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC), spot Bitcoin ETF’lerinin reddi konusunda sert bir mektup yazmış ve kararların keyfi alındığını belirtmişti.

Grayscale’in en büyük fonu ise GBTC olarak bilinen Bitcoin fonu…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl