Yükselen altcoin pazarı Güney Kore’de en çok işlem gören 10 kripto para

bithumb

Paris merkezli kripto araştırma firması Kaiko, altcoin fırtınasının estiği Güney Kore borsalarının piyasa yapısını daha iyi anlamak için ülkede Bitcoin dışında en çok işlem gören kripto paraları inceledi.

XRP açık ara birinci kripto para oldu

Şirketin araştırmasına göre XRP, Güney Kore piyasalarında açık ara en çok işlem gören altcoin olarak belirlendi. XRP için Güney Kore piyasası Binance ve Coinbase’den liste dışı edildiğinden beri büyük bir pazar. Buna ek olarak Güney Kore piyasaları, XRP-KRW işlem hacminin mart ayı sonunda son ayların en yüksek seviyesine çıkmasıyla, son XRP rallisinde rol oynadı.

En çok işlem yapılan kripto paralarda beklenmedik isimler

İşlem hacmi açısından en çok işlem gören ikinci altcoin olan Nano’nun piyasa değeri açısından 244. sırada yer alan token’ı XNO’nun işlem hacmi, Bithumb borsasında yaşanan satışların ardından nisan başında artış gösterdi.

Sonuç olarak, varlığın fiyatı USD piyasalarından ayrışarak Nisan ayında yüzde 40’lık bir düşüş sergiledi. Dijital varlık ayrıca, Binance.US’de yüzde 1,3’lük bir artış gösterdi.

Üçüncü sırada, Elon Musk’ın Sosyal medya platformu Twitter’ın internet sitesindeki logosunun Dogecoin’in logosuyla değiştirilmesiyle yükselen DOGE aldı.

Ethereum Classic (ETC) dördüncü sırada yer alırken işlem hacimlerinde patlama yaşayan Solar (SXP) da onu takip etti.

Threshold ağının yönetişim token’ı T coin de işlem hacminde yüksek performans gösteren dijital varlıklardan oldu. T coin’i sırasıyla, blok zinciri tabanlı Axie Infinity oyununun token’ı AXS, Serum ekosisteminin token’ı SRM ve ölçeklenebilir bir Katman-1 blok zincir ağı projesi Aptos’un token’ı APT takip etti.

Coinbase’den çok farklı

Kaiko’nun yaptığı araştırmada ayrıca Güney Kore borsaları Coinbase ile de karşılaştırıldı. Güney Kore borsalarındaki en çok işlem gören altcoin’lerin piyasa değerine göre 6 ila 374 arasında sıralanması, Coinbase’de en çok işlem gören altcoin’lerin ise büyük oranda ilk 100’ün içinde olması dikkat çekici.

Hızlı ve verimli işlem yapmaya odaklanarak tasarlanmış bir blok zinciri ağı olan Solana’nın kripto parası SOL, Coinbase’de bu anlamda ilk sırada yer aldı.

Coinbase’de en çok işlem gören 10 kripto para şu şekilde sıralandı:

Solana (SOL), Polygon (MATIC), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Cardano (ADA), Iot Chain (ITC), Avalanche (AVAX), Chainlink (LINK), Cosmos (ATOM) ve Fetch.ai (FET)

FET’in, piyasa değerine göre 134. sırada olmasına rağmen Coinbase’de bu yıl en çok işlem gören 10. altcoin olması dikkat çekti. Bu eğilim, yapay zekâ ile ilgili projelere artan ilgiyi yansıtıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl