Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Güney Kore, Bitcoin ve Ethereum’u yasallaştırıyor

Güney Kore’de Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini düzenlemek ve yasallaştırmak için yeni bir dizi kanunun hazırlandığı bildirildi. Korea Herald’ın haberine göre, Güney Kore’nin iktidardaki Demokratik Parti milletvekili Park Yong-Jin, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimleri için düzenleyici çerçevelere ilişkin revizyonların önümüzdeki aylarda yapılacağını duyurdu. Milletvekili Park, Güney Koreli kullanıcıları, yatırımcıları ve şirketleri potansiyel risklerden korumak gerektiğini vurguladı. Park ve ekibinin Bitcoin ve Ethereum’u yasallaştırma sürecinde atacakları ilk adımlardan biri netleşti. Elektronik Finansal İşlemler Yasası, ticaret platformları...

Güney Kore’de Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini düzenlemek ve yasallaştırmak için yeni bir dizi kanunun hazırlandığı bildirildi.

Korea Herald’ın haberine göre, Güney Kore’nin iktidardaki Demokratik Parti milletvekili Park Yong-Jin, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimleri için düzenleyici çerçevelere ilişkin revizyonların önümüzdeki aylarda yapılacağını duyurdu.

Milletvekili Park, Güney Koreli kullanıcıları, yatırımcıları ve şirketleri potansiyel risklerden korumak gerektiğini vurguladı.

Park ve ekibinin Bitcoin ve Ethereum’u yasallaştırma sürecinde atacakları ilk adımlardan biri netleşti. Elektronik Finansal İşlemler Yasası, ticaret platformları ve Bitcoin borsaları gibi kripto para birimleri işlemleri yapan şirketlerin en az 436 bin Dolar sermayeye sahip olma şartı getirecek şekilde düzenlenecek.

‘Mevcut finansal düzenlemelerle çatışmaya girmekten kurtulacaklar’

Hukuk firması Minwho’nun baş avukatı Kim Kyung-Hwan, Kore Herald ile yaptığı röportajda Bitcoin ve sanal para birimlerinin düzenlenmesi ve yasallaştırılmasının hem tacirlerin hem de işletmlerin mevcut finansal düzenlemelerle çatışmaya girmeden yasal sınırlar içerisinde çalışmasını sağlayacağını ifade etti.

Düzenlemeyle kripto para tacirlerinin ve hatta kripto para işlemleri yapan şirketlerin Güney Kore hükümetinin kontrolü altında olacak.

Güney Kore, bu yıl dünyanın en büyük Bitcoin ticareti pazarları arasında sürekli olarak yer aldı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl