Güney Kore iktidar partisinden seçim döneminde kripto para ve NFT açılımı

Güney Kore’nin iktidardaki partisi Demokratik Parti’den (DPK) kripto para ve NFT açılımı geldi. Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası döneminde parti, NFT çıkaracak, ayrıca partili bir milletvekili de kripto parayla bağış almaya başlayacak.

Destekçilere NFT gönderilecek

The Korea Times’a göre bu aydan itibaren DPK, cumhurbaşkanı adayı Lee Jae-myung’un fotoğraflarını ve politikalarını içeren NFT’leri, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilere gönderecek. Parti, NFT’lerin bir tür tahvil görevi göreceğini, sahiplerinin bu dijital varlıkları takas edebileceğini söyledi.

Parti milletvekili kripto para ile bağış alacak

Öte yandan DPK’dan Lee Kwang-jae ise önümüzdeki günlerde kripto para ile bağış almaya başlayacak. Bu bağışlar karşılığında verilecek makbuzlar da NFT şeklinde düzenlenerek destekçilerin e-posta adreslerine gönderilecek.

Parti, işin hukuki yönünü de inceledi ve sekiz ay boyunca bu konunun Ulusal Seçim Komisyonu (NEC) ve diğer devlet kurumlarıyla görüşüldüğünü açıkladı. Bağış sürecinin seçim kanunlarına uygun olarak yürütüleceği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı adayından NFT’ye açık destek

DPK’nın cumhurbaşkanı adayı, oyun endüstrisinde NFT’leri kullanmaya dönük girişimleri destekliyor. Lee Jae-myung, geçen ay bir Youtuber ile yaptığı röportajda, Kore’nin oyunlarla sanal varlıklar ve NFT’leri entegre etmeye dönük küresel eğilimde liderlik etmesi gerektiğini söyledi.

Kasım ayında Güney Kore’de yapılan bir ankette 20 ila 40 yaş arasındaki katılımcıların yüzde 40’ından fazlası kripto paralara yatırım yaptıklarını ifade etti.

Ülkede cumhurbaşkanlığı seçiminin 9 Mart 2022’de yapılması planlanıyor. Bu arada geçtiğimiz aylarda kripto paralara getirilecek olan vergiler için 2023’e erteleme kararı alınmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl