GXS coin nedir? GXChain hakkında bunları bilin!

Son 24 saatte yüzde 500’den fazla bir yükselişle dikkatleri üzerine çeken GXS coin, kripto paralara ilgi duyan yatırımcılar ve sektördeki insanlar tarafından merak uyandırdı. Bu rehberde, GXS coin nedir ile başlayarak GXS coin’in geleceği, projesi ve nereden alınıp satılabileceği ile ilgili ayrıntılar yer alıyor.

  • Kurucusu ve kuruluş yılı: Minqiang Huang / 2017
  • Blok zinciri: Kendisine ait blok zinciri
  • Toplam arzı: 100 milyon
  • Dolaşımdaki arzı: 75 milyon
  • Piyasa değeri: 236 milyon dolar (2 Aralık 2021)
  • En düşük fiyat: 0.1912 dolar
  • En yüksek fiyat: 9.99 dolar
  • Projenin amacı: İnternetteki veri sorunlarına kendi blok zincirinin geliştirdiği imkanlarla çözüm sunmak.
  • Kullanım alanları: Veri sektörü

GXChain (GXS) projesi nedir?

GXChain, güvenilir bir veri internet değeri oluşturmak üzere tasarlanmış, küresel veri ekonomisi için temel bir blok zinciridir. GXChain’in CEO’su ve kurucusu, 10 yılı aşkın bir süredir veri alışverişi teknolojilerinde yer alan takma adı Vincent olarak da bilinen Minqiang Huang’dır.

DPoS tabanlı Grafen temel mimarisinden yararlanan GXChain, uygulama geliştirme için uygun olan G-ID, GVM, BaaS ve Blockcity gibi işlevlere sahiptir. GXChain tabanlı DApp-Blockcity’nin iki milyondan fazla doğrulanmış kullanıcısı olduğu ve diğer DApp’ler ve stratejik ortaklar için veri sağladığı bildiriliyor.

Merkezi olmayan, kriptografi ve akıllı token tasarımına dayanan GXChain, birden fazla veri modülü geliştirerek veri ekonomisi için bir çözüm sunuyor. Veri yükleme, depolama, hesaplama ve değiş tokuş, birçok ticarileştirilmiş uygulama ile yavaş yavaş gerçekleştirilmiştir. Şu anda GXChain ekibi, DApp ekosisteminde 2 milyon doğrulanmış kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

5G, yapay zeka (AI) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerinin olgunlaşmasıyla birlikte büyük veri çağı geldi. Toplumun veri üretme ve işleme yeteneği önemli ölçüde artmıştır. Büyük veri çağının gelişiyle birlikte bilgimiz, taleplere tepki verme verimliliğimiz, sosyal ve iş planlaması ve ayrıca işbirliği önemli ölçüde iyileştirilebilir.

GXChain (GXS) geleceği?

Veri ekonomisinin gelişimi, veri toplama, analiz ve diğer işlemler için bir köşe taşı görevi gören bilgisayar teknolojisi ve internetin ilerlemesine dayanmaktadır.

Geleneksel internet şemaları, veri toplama, depolama, analiz, kullanım ve değiş tokuş için sağlam bir temel oluşturmuştur. Söylemek güvenli, dünya dijitalleşiyor ve giderek artan bir hızda birbirine bağlanıyor.

Bununla birlikte, veri ekonomisinin gelişimi üzerinde birkaç tehdit belirmektedir. Birincisi, veri sahipliği tartışmasıdır. İşletmeler bu veriler için kıyasıya rekabet ederken, kişisel verilerin büyük değeri kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıktı. Küresel olarak, kişisel verilerin büyük işbirliklerine değil, üreticisine, yani bireylere ait olduğu yönünde artan bir eğilim var.

Öte yandan, özellikle mevcut internet ekosistemi altında ve mevcut internet iş modelleri ile verilerimizi yönetmek için basit ama etkili bir yolumuz yok. Ayrıca, kişisel verilerin kullanımının sıkı bir şekilde kontrol edilmesi, kaynak tahsisinin etkinliğini engelleyerek kaynakların israfına da neden olabilir. Bu nedenle, veri sahipliğini koruyabilecek ve aynı zamanda kişiselleştirilmiş iş hizmetlerinin eksikliğinden kaynaklanan verimsizlikleri önleyebilecek bir çözüme yönelik karşılanmamış büyük bir ihtiyaç vardır.

İkincisi, veri güvenliği sorunudur. Son zamanlarda, merkezileştirilmiş şirketler, Equifax veri ihlali ve Facebook Cambridge Analytica gibi birçok veri skandalı ve ihlali yaşadı. Merkezileştirilmiş veri depolama ve kullanım genellikle bir hedeftir.  Veri ihlalleri, özellikle sosyal ağlardakiler için kişisel veri güvenliği ve mahremiyeti için gerçek bir tehdit oluşturuyor. Bu sorunlar büyük bir yük getiriyor. Ve bu tehditler, şirketlerin ağlarının ve veri merkezlerinin güvenliğini sağlamaları tek bir ihlal bile güvenilirliklerini zedeleyebilir.

Üçüncüsü, sahte verilerin ortaya çıkan zorluğudur. Mevcut merkezileştirilmiş veri sahipliği ve yönetim modeli, verilerin gerçekliğini doğrulamayı çok zorlaştırıyor, mevcut araçlar ve çözümler sınırlıdır, bu da sosyal işbirliğini önemli ölçüde engeller.

GXChain ise yukarıda bahsedilen sorunları çözmek için mevcut veri ekonomisinin altyapı yükseltmesi gerekli olduğuna ve teknolojisiyle veri toplama, depolama, hesaplama ve değişim yöntemini değiştirebileceğine inanıyor. Ekip, spesifik olarak, insanların şeffaf, merkezi olmayan, yüksek verimli ve verimli veri hizmeti odaklı bir internete ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

GXChain, ademi merkeziyetçilik, kriptografi ve akıllı token tasarımına dayalı veri ekonomisi sorunlarını çözmeye yönelik ileri görüşlü bir temel blok zinciri olarak bu sorunlara çözüm getireceğini iddia ediyor. GXChain veri ekonomisi için lider bir çözüm sunmayı kendisine hedef olarak koymuş durumda. Son iki yılda ekip, mülkiyet, güvenlik, özgünlük ve teşvik eksikliği dahil olmak üzere veri ekonomisindeki sorunları çözmek için birden çok güvenilir veri modülü geliştirdi. Veri yükleme, depolama, hesaplama, ve değiş tokuş, birçok ticarileştirilmiş uygulama ile yavaş yavaş gerçekleştirilmiştir.

GXChain, her bir bireyi doğrulamak ve kullanıcı verilerini güvence altına alan ve diğer kullanıcılardan gelen verilerle kurcalamayı önleyen benzersiz bir G-ID vermek için kullanılan bir Genel Kimlik veya G-ID doğrulama sistemi oluşturmuştur. Eşsiz bir Proof of Work fikir birliği mekanizması aracılığıyla madencilik yapılacak ve kullanıcılar diğer kripto para birimlerinin yanı sıra GXS token’larını da toplayabilecek.

GXS coin dağıtım şeması: %51 vakfa, %24.51 token satışına, %10 erken dönem yatırımcılara, %9.49 topluluk geliştirme fonuna, %5 de Blockcity madencilik havuzuna ayrılmış durumda.

GXS coin nereden ve nasıl alınır?

GXS coin, yüzde 51’lik bir oranla GXChain Vakfı’na, yüzde 24.51’lik bir kısmı satışa sunulurken, erken yatırımcılara yüzde 10, Topluluk Geliştiricilerine yüzde 9.49, Blockcity madencilik havuzuna ise yüzde 5’lik bir dağıtım sağlanmıştır. GXS’nin maksimum arzı 100 milyon, dolaşımdaki arzı ise 75 milyondur. 2 Aralık 2021 tarihi itibariyle 236 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. En yüksek seviyesini 2018 yılında 9.99 dolar ile gören GXS, en dip seviyesini 2020 Mart ayında 0.1912 ile görmüştür.

GXS; Binance, Huobi, Bithumb, Gate.io, Bittrex ve Digifinex gibi majör borsalardan USDT, BTC gibi işlem çiftleriyle alınıp satılabiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl