GXS neden yükseliyor? Bir günde yüzde 800’ü aşan artış

Bugün piyasaya bir kripto para yaşadığı büyük artışla damga vurdu. GXChain’in GXS coin’i, 24 saatte 0.62 dolardan 5.73 dolara yüzde 800’ün üzerinde yükseliş kaydetti.

Köklü değişiklik duyurusu yükseliş getirdi

GXChain’de yükseliş, projenin dün açıkladığı üzere; ekonomik modelini, ismini, token dağılımını ve ekosistem iş birliğini kökten değiştirme kararı almasının ardından geldi.

GXChain ana ağı, 2017 yılında yayınlanmıştı. Ekip, DeFi trendinin getirdiği değişimi benimsemek üzere GXChain 2.0’a geçiş yapıyor, aynı zamanda proje ismi de REI Network olarak değişiyor. REI ise “Rapid, Economical ve Innovative” kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Türkçesi ile Hızlı, Ekonomik ve İnovatif.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – GXS coin nedir? GXChain hakkında bilmeniz gerekenler

GXChain 2.0 ana ağının Aralık ayı içerisinde faaliyete geçirileceği açıklandı.

GXChain, yeni bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir blok zinciri ortaya koyuyor. Ekip, teknolojinin altında yatan kodun geliştirme dilini çok daha basit bir şekle dönüştürdüğünü belirtiyor. Teknik anlamda REI Network’ün aşağıda belirtilen özelliklere sahip olduğu ifade edildi:

  • Hafif: Platformlar arası hızlı kullanım ve yükleme sağlanması için LibP2P, EVM, Express, GRPC vb. gibi hafif kodlu açık kaynak projeler üzerinde inşa edilmiştir.
  • Verimli: Düşük güç tüketimi ve ikinci blok onayı
  • Ücretsiz: Staking tarafından üretilen ücretsiz bilgi işlem kaynakları
  • Uyumluluk: EVM ve Ethereum RPC ile uyumluluk, Ethereum uygulamalarına sorunsuz geçebilme
  • Dinamik: Dinamik olarak ayarlanabilen zincir üstü parametrelere sahip yerleşik yönetişim modülü
  • Yumuşak çatallanma: Sistem kontratları yönetişim sayesinde güncellenebilir
  • Çapraz zincirleme: Homojen ve heterojen zincirlerle kolay çapraz zincirleme sağlanması için yerleşik çapraz zincirleme köprüsü
  • Zincir inşa etme: Farklı fikir birliği mekanizmaları, yönetişim modülleri ve yerleşik çapraz zincir işlevi için, takılıp çıkarılabilir modüllerle kendi EVM uyumlu blok zincirini yaratmak için basit kurulum sağlanması

Token dağılımı değişti

REI Network’le beraber token dağılımında da değişikliğe gidildi. Var olan GXC token’ı 100 milyonluk bir arza sahip ve REI’ye geçişte maksimum arz 1 milyar olacak. Ayrıca mevcut durumda GXChain Vakfı, token’ların yüzde 25’ine sahip. REI’ye geçişten sonra ise bu 0’a indirilecek.

Ayrıca 250 milyon REI’lik bir teşvik fonu da oluşturuldu. Bu fon yoluyla REI Network’e daha fazla kullanıcı ve geliştirici çekmek amaçlanıyor. Çok iyi iş çıkaran geliştiricilere ek ödüller de vadedildi.

GXS, 5.70 dolarlık zirvenin ardından bir miktar geri çekildi. Kripto para, TSİ 17.54’te 4.43 dolardan işlem görüyor. GXS, son 24 saatte Binance üzerinde işlem hacmi bakımından 2 milyar dolarla zirvede bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl