Halving öncesi Bitcoin 180 bin dolar olabilir: Fundstrat

Kurumsal firmalara finansal danışmanlık hizmetleri veren Fundstrat şirketi dünkü bir piyasa değerlendirmesinde bir Bitcoin ETF kabulünün, Bitcoin'e olan talebi ciddi şekilde artırabileceğini ve fiyatın 2024 yılındaki halving öncesi 180 bin dolar seviyesine çıkabileceğini belirtti.

Fundstrat şirketine göre 2024’ün nisan ayında gerçekleşmesi beklenen ödül yarılanması öncesi Bitcoin fiyatı şu anki seviyesinden yüzde 530’a yakın bir yükseliş gösterebilir.

Araştırma ve danışmanlık firması, Bitcoin’e olan günlük talebin yaklaşık 25 milyon dolar olduğunu, bunun madencilik ödülleriyle neredeyse eşit seviyede bulunduğunu belirtti ve bir Bitcoin ETF‘inin kabul edilmesi durumunda bu rakamların yukarı yönlü değişebileceğini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Halving nedir?

“Günlük 100 milyon dolarlık fazladan talep gelebilir”

Kabul edilecek bir Bitcoin ETF talebinin 25 milyon dolarlık rakama 100 milyonluk bir takviye yapabileceğini belirten Fundstrat, 2024’teki ödül yarılanması ile birlikte günlük madencilik ödüllerinin 12 milyon dolar seviyesine ineceğini ve alıcılar ile satıcılar arasındaki dengenin yeniden sağlanabilmesi için de Bitcoin fiyatının önemli derecede artması gerekeceğini ifade etti:

“Bitcoin ETF kabulü, günlük 25 milyon dolar olan talebi 125 milyon dolara çıkarabilir. Günlük arzın günlük talep ile yeniden eşleşebilmesi için fiyatın artması gerekir. Bu anlamda yaptığımız denge analizine göre 2024 nisan halving’inden önce bu rakam 140 bin ila 180 bin dolara çıkabilir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl