Crescent Crypto’nun CEO’su: Bitcoin, Ay’a gidiyor

Crescent Crypto Asset Management'dan Ali Hassan, Bloomberg'e verdiği röportajda Bitcoin ve gündemin sıcak konusu ETF'ye dair açıklamalar yaptı.

Crescent Crypto Asset Management’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ali Hassan Bloomberg TV’ye verdiği röportajda belki de 18 ay içinde bir Bitcoin ETF’si görebileceğimizi söyledi.

Geçtiğimiz yılın sonuna doğru, kripto paranın potansiyeli konusunda çok heyecanlanan üç eski Goldman Sachs yöneticisi (Ali Hassan, Christopher Matta ve Michael Kazley), yüksek ücretli yatırım bankacılığı kariyerlerini geride bırakarak butik bir dijital varlık yönetim şirketi kurmaya karar verdiler. Bunun sonucunda ise Crescent Crypto Asset Management ortaya çıktı.

Hssan, Bloomberg ile yaptığı röportajda “Kripto tabanlı bir ETF’yi ne zaman göreceğiz?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Bu tavuk ve yumurta problemi. SEC, bireysel yatırımcılara özel yatırımcı korumalarını görmek istiyor. Topluluğun söylediği şey, bu pasif araçların piyasaya katılımı artıracağı ve bu endişelerin bir kısmını azaltacağı. Bir ürünün yakında geleceğini düşünüyoruz. Belki önümüzdeki 18 ay içinde bir Bitcoin ETF’si göreceğiz.”

Hassan, Crescent Crypto’nun kripto para riskiyle nasıl başa çıktığıyla ilgili olarak ise, sadece bir tane yerine 20 farklı kripto para bulundurmanın daha az volatiliteye neden olduğunu ve borsaların hack’lenme riskinden kaçınmak için kripto paraları sadece soğuk depolamada tuttuklarını söyledi.

Röportajda Hassan’a Bitcoin fiyatının nereye yöneldiği de soruldu, Hassan tebessümle birlikte “Ay’a doğru” şeklinde cevap verdi ve çok daha fazla yükselmesini beklediklerini dile getirdi.

Aşağıdaki tablodan da görülebileceği üzere Crescent’in porföyünde 20 kripto para bulunuyor. Bu kripto paralardan en büyük payı, yüzde 44.7 ile Bitcoin alıyor. Bitcoin’in ardından Ethereum’un payı yüzde 19.3, Ripple’ın payı ise yüzde 8.7.

→ KRİPTO PARA BORSASI BİNANCE, İLK SATIN ALIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl