Hindistan’ın Buffett’ı: Bütçe, kripto paraların sonu olacak

Bitcoin karşıtlığıyla bilinen ve senelerdir Hindistan'da hükumetin Bitcoin ve diğer kripto paraları yasaklaması gerektiğini belirten "Hintli Warren Buffett" lakaplı yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala, ülkesinin medyasına verdiği röportajda yine kripto paraları hedef aldı. Hükumetin dijital rupi dışındaki tüm paraları yok etmek istediğini belirten Jhunjhunwala, "Bence kripto paralar mutlaka çökecek. Hükumetin yaptığı doğru. 2022 Bütçesi, kripto paraların sonu olacak" dedi.

Rakesh-Jhunjhunwala

Hindistan’da 2022/2023 mâli yılı için dün maliye bakanı Nirmala Sitharaman önemli açıklamalarda bulunurken, kripto paralardan alınması beklenen %30’luk vergi de en çok konuşulan konulardan oldu.

“Kripto paralar zaten çökecek”

Maliye bakanının konuşmalarını değerlendiren “Hintli Warren Buffett” lakaplı yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala ise ülkesinin medyasına art arda açıklamalarda bulundu ve bu bütçenin kripto paraların sonu olacağını söyledi. Hükumetin dijital rupi dışında kalan tüm paraları yok etmek istediğini ve bunun doğru bir karar olduğunu belirten “Hintli Warren Buffet” lakaplı yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala, şunları söyledi:

“Hükumet, sadece bir para olsun istiyor. O da dijital rupi… Bence bu doğru bir karar. Kripto paraları öldürmek istiyorlar. Ben kripto paraların zaten bir gün çökeceğini düşünüyorum. Kripto paralara, hisse senedi piyasaları gibi bakamazsınız. 2022 Bütçesi, kripto paraların sonu olacak”

Jhunjhunwala daha önce de birçok kez yaptığı açıklamalarda hiçbir zaman Bitcoin almayacağını ve para çıakrması gereken organizasyonların sadece devlet kurumları olması gerektiğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl