Önceki yüzde 50 artmıştı: Aracı kurum gözünü bu hisseye dikti

tacirler yatırım model portföy

Tacirler Yatırım, geçtiğimiz hafta Lider Faktöring’i model portföyüne aldığını açıklamıştı. Aracı kurumun bu açıklamasından sonra Lider Faktöring hissesi LIDFA 7,70 TL’den 11,30 TL’ye yükselmişti. 20 Kasım Pazartesi gününden 24 Kasım Cuma gününe kadar gerçekleşen bu yukarı yönlü hareket geçtiğimiz hafta borsaya damgasını vurmuştu.

Durgun piyasada yaşanan bu yükseliş küçük yatırımcıyı Tacirler’in model portföye alacağı yeni hisseleri beklemeye sevk etmişti ve bugün yeni bir hisse model portföye girdi. Tacirler Yatırım, Coca Cola hissesi CCOLA’yı model portföyüne eklediğini açıkladı.

Lider Faktöring portföye girdi %50 yükseldi

Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan gibi isimlerin ekonomi yönetimine gelmesiyle faizler yükselmeye başlamıştı ve bu durum borsada dikkatleri farklı sektörlere çekmişti. Bu sektörlerin başında da faktöring sektörü geliyordu. Kredi faizlerinin yükselmesi ve bankaların kredi verme konusunda oldukça tutucu davranması tüzel kişileri faktöringe yönlendirmişti. Ardından faktöring şirketlerinin oldukça başarılı bilançoları geldi.

Pek çok faktöring şirketi güçlü bilançolar açıklarken aracı kurumlar da bu duruma kayıtsız kalmadı ve Lider Faktöring, Ulusal Faktöring, Garanti Faktöring gibi şirketleri önerilen hisseler listesine ekledi. Kayıtsız kalmayan aracı kurumlardan biri de Tacirler Yatırım oldu.

Geçtiğimiz haftanın ilk seans günü öncesinde Lider Faktöring’i model portföye aldığını açıklayan Lider Faktöring adeta hissenin uçmasını sağladı. Bist-100 endeksi çalkantılı günlerden geçerken Lider Faktöring sanki başka bir borsanın hissesiymişcesine yükseldi. 7,70 TL ile haftaya başlayan LİDFA hissesi yaklaşık %50’lik yükselişle 11,30 TL’ye ulaştı.

Sırada Coca Cola mı var?

Geçen haftanın ilk işlem gününde Lider Faktöring’i model portföye aldığını açıklayan Tacirler, bu sabah ise Coca Cola’yı model portföyüne aldığını duyurdu.

404 TL ile güne başlayan CCOLA hissesi için Tacirler Yatırım 672 TL hedef fiyat belirledi. Yüksek gıda enflasyonu ve güçlü iç pazar talebi, yeni pazar kazanımları ve ihracat satış hacimlerindeki güçlü görünüm raporda öne çıkan başlıklar oldu.

Aracı kurumun 672 TL’lik hedef fiyatı %66’lık bir getiriyi işaret ediyor. CCOLA hissesi bugün %2,78 yükseldi ve günü 415,25 TL ile kapattı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl