Kanadalı madencilik şirketi, 2021’de ürettiği Bitcoin’lerin hiçbirini satmadı

Yaz aylarında Bitmain'e verdiği madencilik cihaz siparişleriyle büyük ses getiren Kanadalı kripto para madenciliği firması Hive Blockchain, yaptığı resmi açıklamayla 2021'de ürettiği Bitcoin'lerin hiçbirini satmadığını ancak bir bölüm Ethereum ile Ethereum Classic satışı yaptığını duyurdu. Vancouver merkezli şirket ayrıca Aralık ayında, Kasım ayına oranla %12 daha fazla BTC üretti.

Kanadalı kripto para madencilik şirketi Hive Blockchain, 2021 yılında 1768 Bitcoin, 41 bin 966 Ethereum ve 46 bin 239 Ethereum Classic ürettiğini açıkladı. Şirket, yen teknoloji cihaz alımları için de bir kısım Ethereum’un ve üretilen ETC’lerin tamamının satıldığını belirtti.

Hive başkanı ve COO’su Aydın Kılıç da yaptığı açıklamada, “Şirketin, geniş bir Bitcoin ve Ethereum madencilik ayak izine sahip olması, yatırımcılara benzersiz bir değer gücüne sahip olma tecrübesi yaşatıyor” dedi.

Üretilen Bitcoin sayısı 245 oldu

Yapılan açıklamada ayrıca, hash rate’teki %10’luk zorluk artışına rağmen, Aralık ayında üretilen Bitcoin sayısının Kasım ayına göre %12 daha fazla olduğu ve 245 BTC çıkarıldığı belirtildi. Ethereum üretimi ise Aralık ayında Kasım’a oranla %7 düştü ve 2178 oldu. Ethereum’da da ağ zorluğunun %2 arttığı kaydedildi.

Kripto para piyasaları düşünce hisse değeri de geriye gitti

Birçok blok zinciri ve kripto para şirketinde olduğu gibi, hisse senedi değerleri de kripto para fiyat hareketleriyle doğru orantılı hareket ediyor. Dün kripto paralarda yaşanan büyük düşüşler, Hive hisselerini de etkiledi ve hisseler %5 oranında düştü. Bu durum diğer kripto para ve madencilik şirketlerinde de görüldü.

Diğer Kuzey Amerikalı madencilik şirketleri olan Bitfarms ve Marathon Digital da, 3 Ocak’ta yaptıkları açıklamalarda, 2021’de 3 binden fazla Bitcoin ürettiklerini ve bunların hiçbirini satmadıklarını duyurmuşlardı.

Hive, Ağustos ayında dünyanın en büyük madencilik cihaz üreticisi Bitmain’e 1800 cihazlık sipariş vermişti. Teslimatların bu yılın ilk yarısında yapılması öngörülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl