Hong Kong’un ilk lisanslı borsası açıkladı: 5 kripto para listeleniyor

Hong Kong’un ilk lisanslı kripto para borsası olan Hashkey, bugün itibari ile bireysel kullanıcı kabulüne başladı. Kullanıcılar, doğrudan ABD Doları ile Bitcoin, Ether veya USDT alabiliyor. Çok yakında ise MATIC ve AVAX’ın listeleneceği duyuruldu fakat bu kripto paralar, yalnızca profesyonel trader’ların kullanımına açık olacak.

Yaklaşık bir ay önce, Çin’e bağlı idari bölgenin SPK’sı olan SFC, hem Hashkey hem de OSL’yi profesyonel yatırımcılara kripto para alım satım hizmeti sunmak üzere lisanslamıştı. Bu lisanslar, geçtiğimiz ekim ayında işletmeleri bölgeye çekme ve bölgeyi küresel bir kripto merkezli haline getirme hedefinin duyurulmasından sonra verilmeye başlanmıştı. Lisans gerekliliklerine göre, bireysel yatırımcılara yönelik hizmetler, yalnızca büyük kripto paralarla sınırlı olacak ve kaldıraçlı işlemlere ise izin verilmeyecek.

Hashkey Group COO’su Livio Weng, bugün basına yaptığı açıklamada, borsanın yıl sonuna kadar dünya çapında 500 bin ila 1 milyon, 2025 yılına kadar ise 10 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediğini söyledi. Hashkey, Hong Kong’ta 1 milyon kripto para yatırımcısı olduğunu tahmin ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl