Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ünlü milyarder Howard Marks’dan Bitcoin uyarısı

Milyarder yatırımcı Howard Marks, Bitcoin‘e yatırım yapmayı düşünüyorsanız iki kez düşünmeniz gerektiğini söylüyor. 99 milyar Dolar’lık bir varlığa sahip yatırım firması Oaktree Capital‘in sahibi olan Marks, 2008’deki finansal krizi ve dotcom balonunu başarılı bir şekilde tahmin etmesiyle nam salmış bir isim. ‘Boş bir heves, hatta piramit şeması’ Ünlü milyarder, şimdi ise müşterilerini dijital para biriminden uzak durmaya yönlendiriyor: “Bana göre dijital para birimleri boş bir hevesten hatta belki de bir piramit şemasından başka bir şey değil.” Sert yorumlarını bununla sınırlamayan...

Milyarder yatırımcı Howard Marks, Bitcoin‘e yatırım yapmayı düşünüyorsanız iki kez düşünmeniz gerektiğini söylüyor.

99 milyar Dolar’lık bir varlığa sahip yatırım firması Oaktree Capital‘in sahibi olan Marks, 2008’deki finansal krizi ve dotcom balonunu başarılı bir şekilde tahmin etmesiyle nam salmış bir isim.

‘Boş bir heves, hatta piramit şeması’

Ünlü milyarder, şimdi ise müşterilerini dijital para biriminden uzak durmaya yönlendiriyor:

“Bana göre dijital para birimleri boş bir hevesten hatta belki de bir piramit şemasından başka bir şey değil.”

Sert yorumlarını bununla sınırlamayan Marks, kripto para birimlerini Lale Balonu’na, Güney Denizi Balonu’na ve 1999’daki Internet Balonu’na benzetti.

‘Belki de sadece geri kalmış bir dinazorum’

Fiat para birimlerine artan bir inanç eksikliğinin kripto para birimlerinin potansiyel bir yatırım aracı olarak ortaya çıkmasına izin verdiğine inanan Marks, ayrıca şunları söyledi:

“Belki sadece dijital paranın büyüklüğünü takdir etmek için teknolojik açıdan geri kalmış bir dinazorum.”

Ünlü milyarderler ve analistler, Bitcoin’in bir balon olup olmadığı konusunda bir ikilem içindeler. Bazı milyarderler Bitcoin destekçisi olup Bitcoin’e yatırım yaparken bazıları ise Howard Marks gibi sert eleştirilerden çekinmiyorlar. Analistler arasında da benzer bir ayrım mevcut.

Howard Marks sizce haklı mı? Sizce Bitcoin, bir balondan veya piramit şemasından mı ibaret? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Bayram Cevapla

    Bence biraz blockchain teknolojisini incelemeli.O kadar parası var.Eminim bu teknoloji sayesinde daha güvende olur.

  2. tekin Cevapla

    yaşı itibarı ile teknolojiyi anlayamamış bir ihtiyar sadece. Gelinen nokta çok açık bir şekilde göz önünde sadece paranın ilk icadından ve transfer edilme usüllerinin gelişiminden olaya bakarsak kripto paraların finans/bankacılık sektöründe geleceğin kendisi olduğunu ve yarattığı sınırsızlığın bile kendi başına bir değer teşkil ettiğini görebilirdi tabi yaşı 20-25 civarında olsaydı.