Huobi.com’dan kripto paralar için dolar desteği

Huobi borsasının ABD destekli ortağı Huobi.com, dolarla kripto para alma desteği sunacağını duyurdu. İlk etapta BTC, ETH ve Tether desteği sunulacak.

Singapur merkezli kripto para borsası Huobi’nin ABD merkezli ortağı olan Huobi.com, itibari para – kripto para işlemlerini başlatıyor. İlk etapta 3 adet dolar – kripto para çifti sunulacak. Gelişme, bugün yapılan bir basın toplantısında duyuruldu.

Huobi.com, kripto para borsası Huobi‘nin ana şirketi Huobi Group’un stratejik ortağı olan HBUS tarafından yönetiliyor. HBUS geçtiğimiz günlerde yeniden markalaşma sürecine gitti ve Huobi ismini alarak faaliyetlerine devam etmeye başladı. Dolayısıyla, HBUS.com da Huobi.com oldu.

Huobi.com’un bu yönde bir atağı, diğer lider kripto para borsalarının itibari para – kripto para hizmetlerini görücüye çıkarmasının ardından geldi. Binance, geçtiğimiz sonbaharda, Uganda’da itibari paralarla kripto para alınabilen bir borsa açmıştı. Şirket, geçtiğimiz ay Euro ve Sterlin ile Bitcoin ve Ethereum alınabilen Binance Jersey adında bir başka borsayı daha faaliyete aldı.

Bunun yanında bankacılık kurumları da artık yavaş yavaş kurum içi itibari para – kripto para değişimlerine olanak sağlamaya başlıyor. Bu yöndeki son hamle, İsviçre merkezli Falcon Private Bank’tan gelmişti.

Basın açıklamasına göre, Huobi.com ilk etapta dolar ile BTC, ETH ve Tether (USDT) için destek sunacak ve minimum 100$ olmak üzere dolar çekimi yapılabilecek.

Açıklamada ayrıca, itibari para desteğinin ABD merkezli finans kurumu Prime Trust’ın partnerliğiyle sağlanacağı bildirildi. Nevada eyaletine kayıtlı olan Prime Trust, kripto varlıkları ve itibari para işlemleri konusunda uzmanlaşmış bir tröst şirketi. Huobi.com kullanıcılarının dolar ile kripto para almak için Prime Trust’ta hesap açmaları ve KYC (müşterini tanı) prosedürlerini tamamlamaları gerekiyor.

Huobi Global, son 24 saatte 232 milyon dolar değerindeki işlem hacmiyle şu anda kripto para borsaları arasında 17. sıradayken HBUS (Huobi) de 364,000$’lık işlem hacmiyle 138. sırada bulunuyor.

Haber: CoinTelegraph

→ BİTCOİN DENEYİ, KAR TOPU ETKİSİ İLE YAYILIYOR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl