Kripto para borsası Huobi, 5 şirketle birden ortaklık kurdu

En büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi, kendi ticaret platformlarını başlatmalarına yardımcı olmak için beş şirket ile ortaklık kurdu.

Huobi Group, yakın zamanda başlatılan Huobi Cloud’u kullanarak ortaklık kurduğu beş şirketin kendi borsalarını oluşturmasına yardımcı olacak.

Yatai International Holding Group, Vnesheconombank, Chi Fu Group, Asia International Finance Holdings ve Dbank Group, yeni başlatılan Huobi Cloud hizmetini Filipinler, Tayvan, Endonezya ve Kanada’da yeni borsalar oluşturmak için kullanmaya çalışan şirketler.

Borsadan David Chen, konuyla ilgili olarak “Huobi Cloud’un kurumsal ortaklarıyla birlikte, gelişmekte olan ekonomiler için gelişmekte olan blockchain ekosistemine girme ve katılma konusundaki engeli düşürebiliriz.” dedi.

Huobi Cloud servisi geçtiğimiz ay başlatılmıştı ve servis, şirketlere Huobi’nin kanıtlanmış çerçevesine dayanarak kendi borsalarını kurmak için gereken araçları sağlamayı amaçlıyor.

Ortaklıkların böyle bir yoldan genişletilmesi, Huobi’nin daha geniş bir kullanıcı verisi örneği almasını sağlayarak gelecekte hizmetlerini daha iyi ayarlayabilmesini mümkün kılacak.

Dünya genelinde diğer platformların kurulmasına yardımcı olacak bu hamle, bu sene şimdiye kadar dijital varlıkların fiyat trendlerine yansımayan bir piyasaya olan güvenin altını çiziyor.

Dijital varlıkların azalan fiyatları, yılın başından bu yana kripto-para borsalarında daha az kamu yararı ile örtüşüyor. Geçen ay Huobi’ye yapılan toplam ziyaret sayısı üç milyondu. Aynı hikaye Binance’de de görülebilir. Hacime göre en büyük kripto para borsası, bu dönem boyunca 25 milyon daha az ziyaretçiye sahip oldu.

ABD merkezli bir dijital varlık araştırma şirketinden bir analist, “Kripto piyasası büyük bir gerileme yaşadığında, sanal para ticareti yapmakla ilgilenen daha az insan olacaktır.” diyor.

2013 yılında Pekin’de kurulan en uzun soluklu borsa platformlarından biri olan Huobi, Çin hükümetinin kripto para borsaları ve ICO’lar üzerindeki kısıtlamalarından kaçınmak için operasyonlarını Singapur’a taşımıştı.

Borsa azalan kripto para fiyatlarına rağmen değişimin yoğun bir yıl geçiriyor. Yeni Huobi Cloud hizmetinin yanı sıra Mayıs ayında bir Blockchain fonu başlattı, rakip OKEx’in CEO’sunu işe aldı ve İngiltere’de bir ofis kurdu.

→ JAPON ANALİST: BITCOIN EKİM’E KADAR 9,000 DOLARA VURACAK

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl