Bitcoin halving’i fiyatlandı mı: Yatırım bankasından “Al” notu

Bitcoin'de ödül yarılanmasının tamamlanmasının ardından madencilik firmalarının finans durumu da merak konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde hisse fiyatları geriye giden bu şirketlerden Hut 8 için ise Benchmark Yatırım Bankası'ndan "Al" notu geldi. Hut 8 geçtiğimiz günlerde Teksas'ta yeni bir tesisinin açılışını yapmıştı.

Halving öncesi kademeli şekilde düşen madencilik hisselerinde halving sonrasında nasıl bir performans geleceği merakla beklenirken, ABD merkezli yatırım bankası Benchmark, Kanadalı şirket Hut 8 için “Al” değerlendirmesinde bulundu.

Benchmark bu değerlendirmesine sebep olarak, şirketin farklı alanlarda faaliyetlerinin bulunması, U.S Bitcoin Corporation ile başarılı bir birleşme gerçekleştirmesi ve kişisel madencilik, madencilik cihazı kiralama ve yüksek seviyede hesaplama ile yapay zeka hizmetleri sunmasını gösterdi.

Banka ayrıca Hut 8’in elinde bulundurduğu Bitcoin adedinin de, 31 Mart itibarıyla, Nasdaq listeli şirketler arasında ikinci sırada olduğunu, bu durumun da şirket hisselerinin yükselmesi için önemli bir sebep olduğunu belirtti.

Madencilik firmasının elinde son açıklamalara göre 9102 adet Bitcoin bulunuyor. Sene başından bu yana %44 düşen hisseler şu anda yaklaşık 8.5 dolardan işlem görürken, Benchmark’ın hedefi ise 12 dolar oldu.

Hut 8 firması yaklaşık bir hafta önce Teksas Culberson County’de, toplamda 63 megawatt’lık enerji üretecek olan tesisinin 3’te birlik kısmını çalıştırmaya başlamıştı.

Hut 8 gibi, bir başka büyük madencilik firması olan RIOT da, yine kısa süre önce Teksas’taki Corsicana tesisini açmıştı.

Halving şimdilik iyi geldi!

Madencilik firmalarının hisseleri halving sebebiyle son dönemde büyük düşüş yaşamıştı. Ancak yarılanmanın cumayı cumartesiye bağlayan gece tamamlanmasının ardından Runes protokolüne olan büyük ilgi, şirketlerin, işlem ücretlerinden de iyi bir gelir elde etmesine olanak tanıdı. Bitcoin blok zincirinin verdiği ödülden çok daha fazlasını kazanan bu şirketlerin, ilerleyen dönemdeki hisse performansları merakla bekleniyor. Ancak halving’in tamamlandığı şu birkaç günün firmalara iyi geldiği de ortada…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl