Şifreli e-posta hizmeti ProtonMail, bir ICO planlıyor olabilir

Şifreli e-posta hizmeti ProtonMail, yakın zamanda bir ICO başlatmayı planlıyor olabileceğini gösteren bir iş ilanı yayınladı.

Kripto para dostu şifrelenmiş e-posta hizmeti sağlayıcısı ProtonMail, bir ICO planlıyor olabilir.

CERN araştırmacıları tarafından 2014 yılında kurulan İsviçreli şirket, uzun bir süredir premium e-posta ve VPN hizmetleri için kripto para kabul ediyordu. Yakın zamanda yayınlanan bir iş ilanına göre şirket şimdi kendi kripto parasını başlatabileceği bir proje için bir Blockchain geliştiricisi arıyor.

Yayınlanan iş ilanının bir bölümünde “İleriye dönük olarak devam eden bazı heyecan verici Blockchain girişimlerimiz var. Nihayetinde Blockchain’in kullanımını kolaylaştıracak ve dünyanın her yerinden milyonlarca insanı güçlendirecek bu projelere liderlik etmek için ekibimize katılacaksınız.” ifadelerin yer aldı.

İlan, bu ‘heyecan verici Blockchain girişimleri’nin ne olduğuyla ilgili bilgi vermiyor fakat nitelikler bölümü birkaç ipucu sağlıyor.

Buna göre şirket Ethereum tabanlı güvenli akıllı sözleşmeler geliştirme konusunda uzmanlığa sahip bir mühendis arıyor. Ayrıca aranan nitelikler arasında adayın başarılı bir ICO’da yer almış olması da bulunuyor.

Bu arada ProtonMail, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto tarafından da kullanılıyordu.

→ ‘TARİHTEKİ EN BÜYÜK BITCOIN BOĞA KOŞUSUNUN BAŞLANGICINDA OLABİLİRİZ’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl