Ticaret hacmiyle dibi gören IOTA önemli bir dönüm noktasında

IoT odaklı dijital para IOTA, 24 saatlik ticaret hacimlerinin azalması ve fiyatın durgunlaşmasıyla önemli bir dönüm noktasında.

IOTA, ticaret hacimlerinin azalması ve fiyatın durgunlaşmasıyla önemli bir dönüm noktasında.

IoT odaklı dijital para IOTA’nın fiyatı 1.89$ seviyesinde. Bununla birlikte 24 saatlik işlem hacmi ise 24 milyon dolar ile adeta dibi gördü (Toplam piyasa değeriyle 11’inci, 24 saatlik ticaret hacmiyle 29’uncu sırada).

IOTA, geçen yazdan beri kripto dünyasının önemli isimlerinden eleştiriler alan bir dijital paraydı. Son zamanlarda bu eleştiriler yeniden alevlendi. Birtakım kriptografi uzmanları IOTA ile ilgili, ‘Uzak durun’ çağrıları yaptı.

Eleştiriler bu kez etkili olmuş görünüyor

IOTA üzerine benzer eleştiriler fiyatının 5$’ın üzerine çıkarak zirve yaptığı dönemde de yapılıyordu fakat bu eleştirilerin fiyata pek bir yansıması olmamıştı. Bununla birlikte bu defa farklı oldu. Eleştiriler, IOTA’nın coşkusunu yitirmesinde etkili olmuş görünüyor.

Son olarak kaderini tayin edici zamanlar geçiren IOTA’da kabul görmesi için önemli bir kilometre taşı olacağı düşünülen Trinity Wallet’ın piyasaya sürülmesi veya Bosch ya da Volkswagen gibi yeni dev şirketlerle duyurulacak ortaklıklar ile işler değişebilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl