IOTA’da bir süredir beklenen Trinity resmen piyasaya sürüldü

IoT odaklı kripto para IOTA'nın bir süredir beklenen cüzdanı Trinity'nin nihayet beta sürümü kullanıma sunuldu. Bu haberle birlikte IOTA'nın fiyatı akranlarını hızla geride bıraktı.

Bugün, IOTA‘nın fiyat artışı, geniş bir piyasa toparlanmasının bir parçası olarak gerçekleşti. 7000 dolar desteğinde kısa bir süre kalan Bitcoin, ardından 7500’ün üzerine tırmandı. Kripto para piyasası toplam büyüklüğü 15 milyar dolar arttı ve en büyük 100 kripto paradan yalnızca 6’sı yeşili göremedi.

Bununla birlikte IOTA, uzun bir süredir beklenen Trinity Wallet’ın beta sürümünü nihayet kullanıma sundu ve bu durum, IOTA’nın akranlarını geride bırakmasını sağladı. Şu anda Android ve iOS’ta kullanılabilen cüzdan, kullanıcılara daha önce mevcut olandan daha sezgisel ve tam özellikli bir deneyim sunmak üzere dizayn edildi. Görünüşe bakılırsa, IOTA’nın yeni cüzdanı için ilk tepkiler oldukça olumlu.

Öte yandan platform, geçtiğimiz hafta Birleşmiş Milletler’in alt kolu UNOPS ile bir anlaşmaya imza attı.

Tüm bu gelişmelerle birlikte IOTA, Bitcoin‘in toparlanmasıyla birlikte CoinMarketCap verilerine göre, gün içinde yüzde 17’ye varan oranda değer kazandı. Şu anda IOTA, 1.6 dolar seviyesinde işlem görüyor ve ilk 10’da Cardano ile birlikte en çok değer kazanan kripto para konumunda.

→ BITCOIN’DE KRİTİK GÜN 6 HAZİRAN – TARİH TEKERRÜR EDECEK Mİ?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl