IOTX fiyatı Coinbase’de ortalamanın 3 katına çıktı

IOTX, son günlerde yaşadığı üst üste fiyat artışlarıyla dikkat çekiyor. İnsanların ve makinelerin merkeziyetsiz bir şekilde etkileşim halinde olmaları için altyapı sağlayan blok zinciri projesi IoTeX’in token’ı, dünden bu yana yüzde 150 oranında arttı. Fiyat, 0.073 dolardan 0.185 dolara kadar tırmandı.

IOTX, diğer borsalarda yaklaşık olarak bu seviyelerde işlem görürken Coinbase Pro’da ise pozitif ayrıştı. Token, bugün 0.5 dolara kadar çıktı ve bu da farkın Coinbase Pro üzerinde en az üç kat olduğu anlamına geliyor. Borsa, fiyatı normal seviyelere çekmek için müdahale ederek IOTX/USD ve IOTX/BTC paritelerinde alım satımları durdurma kararı aldı. Gerekçenin fiyatta diğer borsalara kıyasla görülen farklılık olduğu belirtildi.

Fiyat neden ayrıştı?

Coinbase yöneticisi Vishal K. Gupta, Coinbase’deki bu farklılığın nedenini şu şekilde açıkladı:

“Coinbase, IoTeX zincirinin kendi token’ına kıyasla, IOTX’in daha sınırlı bir arza sahip olan ERC20 versiyonunu (IOTX-E) destekliyor. ERC-20’lerin sınırlı arzı, trader’ların piyasa fiyatlarında artan talebi karşılayacak yeterli token alamayabileceği anlamına geliyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Enjin’den 100 milyon dolarlık metaverse fonu

Gupta, arz/talepteki dengesizlikten dolayı, Coinbase’deki fiyatın diğer borsalarda bulunan asli IOTX zinciri token’ının fiyatından daha yüksek olduğunu vurguladı. Coinbase yöneticisi, borsanın IOTX/USDT ve IOTX/BTC paritelerinde alım satımları durdurarak IOTX-E arzı topladığını ifade etti.

TSİ 23.15 itibari ile IOTX, Coinbase Pro’da 0.32 dolardan işlem görürken Binance üzerinde ise 0.125 dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl