İsrail’in en büyük bankası kripto para hizmeti sunmaya başlıyor

İsrail'in en büyük bankalarından biri olan Leumi, dijital platformu vasıtasıyla müşterilerine kripto para işlemi yapma hizmeti sunacağını açıkladı. Banka bu hizmeti, ABD merkezli Paxos ile ortak çalışarak sunacak.

İsrail bankası Leumi, Pepper Invest adlı dijital platformu vasıtasıyla müşterilerine kripto para hizmetleri sunmaya başlayacağını açıkladı. Pepper Invest, gerekli onayların alınmasından sonra bu hizmeti New York merkezli dünyaca ünlü kripto para şirketi Paxos yardımıyla yapacak. Leumi müşterileri ise bir süre sonra bu hizmetten yararlanmaya başlayacaklar.

İlk etapta Bitcoin ve Ethereum

Bu adımla Leumi, İsrail’de müşterilerine kripto para hizmetleri sunan ilk banka olacak. Bankadan konuyla ilgili yapılan açıklamada müşterilerin en az 50 şekel (yaklaşık 15 dolar) ile Bitcoin ve Ethereum için, satın alma, satma ve saklama işlemleri yapabilecekleri belirtildi.

Vergi konusuyla müşteriler ilgilenmeyecek

Leumi’nin açıklamasında ayrıca vergi ödenmesi konusuyla ilgili de bilgi verildi ve İsrail Vergi Otoritesi’nin belirlediği kurallar dahilinde, Pepper şirketinin düzenlemeyi otomatik olarak yapacağı ve müşterilerin hiçbir şekilde bu konuyla ilgilenmek zorunda kalmayacakları aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uri Nathan da, kripto para işlemlerindeki hiçbir karmaşanın müşterilere yansıtılmayacağını söyledi:

“Müşteriler basitçe, güvenli bir şekilde ve rahatça işlem yapabilecekler. Bir cüzdan indirmek zorunda kalmayacaklar. Risk almayacaklar. Vergi ödeme karmaşasından uzak kalabilecekler”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl